driver_irql_not_less_or_equal igdkmd64.sys hatası

Son zamanlarda sürekli mavi ekran hatası alıyorum ve hata kısmında ''driver_irql_not_less_or_equal igdkmd64.sys''  yazıyor. Oyun oynarken dizi izlerken sürekli bu hata ile karşılaşıyorum. Oyun oynarken bellek azaldı hatası alıyorum ve 1-2 dakika sonra mavi ekran geliyor. Çözümünü hiçbir yerde bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

seniordiego seniordiego (5)
10 yıl önce sordu

  • Cevap olarak kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. murat 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

igdkmd64.sys dosyası Intel Graphics driver yani Intel Ekran kartı sürücüsüdür. Ekran kartınız ile ilgili sorun yaşıyorsunuz gibi görünüyor. igdkmd64.sys Intel Grafik Çekirdek Mod sürücüsüdür.

igdkmd64.sys driver_irql_not_less_or_equal mavi ekran hatasının çözümü için ilk yapılması gereken Intel sürücülerinin güncellenmesi olmalı.

Buraya tıklayarak Intel Sürücü Güncelleme Aracını çalıştırabilirsiniz. Donanımızın hakkında tam bir bilgi vermediğiniz için sizi doğrudan sürücüye yönlendiremiyorum.

Mavi ekran hatalarında hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz, hangi ekran kartı, anakart, kullanıyorsunuz gibi sorular önemlidir.

igdkmd64.sys driver_irql_not_less_or_equal mavi ekran çözümü için şunları yapabilirsiniz:

  1. Başlatı tıklayın.
  2. Arama bölümüne devmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Görüntü Bağdaştrıcılarını tıklayın.
  4. Intel ekran kartınızı sağ tuşla tıklayın ve Özellikleri tıklayın.
  5. Sürücü sekmesini tıklayın ve kaldır tıklayın.
  6. Açılan pencerede "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" işaretleyin.
  7. Tamam'ı tıklayın.
  8. Intel sürücülerini kaldırma işlemi bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  9. Intel güncel sürücülerini yükleyin.
  10. Intel Sürücü Güncelleme Aracını  linkini tıklayın.
  11. Check your system for Updates butonunu tıklayın.
  12. Tarayıcı pencerenizin üzerinde Eklentiyi Yükle uyarısı çıkmalı. Eklentiyi yükle butonuna tıklayarak eklentiyi yükleyin.
  13. Intel sürücü güncelleme aracı bilgisayarınızı tarayacak ve en son sürüm sürücüleri size önerecektir.

Intel ekran kartınızı güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

murat murat (12492)
10 yıl önce cevaplandı

    Ben bu denilenleri yaptım ama tarayıcıda eklentiyi yükle uyarısı çıkmadı ve bu denilenleri yaptığımdan beri bilgisayarım yavaşladı banada yardımcı olursanız sevinirim.

    atahanuzuner atahanuzuner (1)