DVD'yi USB'ye Kopyalama ve DVD'ye Dosya Yazdırma

Öncelikle hayırlı bayramlar uzmanım.net ailesi bayramınız mübarek olsun...

Bir önceki sorumda bir DVD'yi başka bir DVD'ye kopyalamayı sormuştum şimdide bir DVD'deki dosyaları USB'ye yani flaş belleğe kopyalama nasıl olur? Direk kopyala yapıştır işlemi yeterlimidir?

Son olarak Windows 10 indirdim bunu DVD'ye yazdırmak istiyorum hangi program ile basit ve hızlı bir şekilde yazdırabilirim?

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DVD deki dosyaları usb ye kopyala yapıştır yaparak rahatça aktarabilirsin.

    İndirdiğin Windows 10 setubını Dvd ye yazdırmak için bir programa ihtiyacın olucaktır . Öncelikle Kurulum dosyanız iso kalıbı değilse ona dönüştürmeniz gerekmektedir.

    İso kalibini dvd ye yazdırmak için Bu(Tıkla) Programı kullanabilirsiniz.

    İşleminiz bittikten sonra Format adımlarını gerçekleştirebilirsiniz

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sanada hayırlı bayramlar.

      Eğer flash belleğe saklamak veya bir bilgisayardan başka bir cihaza aktarmak için dosya koymak istiyorsan, bunu dediğin şekilde kopyalayarak atacaksın. Ama eğer windows yükleme için kullanılacak veya sistem tamiratıyla alakalı gibi özel bootable (PC açılışında yüklenebilir/çalışabilir) flash bellekler oluşturacaksan:

      ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır? (tıkla)

      Son sorunun cevabı ise diğer sorduğun konuda belirttiğim Nero ile bunu yapabilirsin. "Disk Kalıbı veya Kayıtlı Tasarı" tıklanarak devam edilecek (Önceki konuda paylaştığım resime bak).

      Veya yine ImgBurn (tıkla) programıyla bunu kolaylıkla yapabilirsin.

      temmuz temmuz (12505)