Dxdiag da ekran kartım 5 GB görünüyor

    Toplam 1 Cevap

    Aslında bu sizin ekran kartı belleğiniz değildir.Ekran kartına ilave olarak Paylaşılan Sistem Belleği üzerine eklenir ve toplam değer burada yazılıdır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • ama ekran kartım paylaşımsız deniliyordu bu kötü bişeymi peki ? akif52 8 yıl önce
    • Hayır, kötü birşey değil.Ekran kartın paylaşımsız olabilir.Benimde ekran kartım paylaşımsız ancak resimde gözüktüğü gibi bilgisayar 1764 MB daha sistem belleği eklemiş.Bu ekran kartının belleğinin yetmediği durumlarda devreye giriyor.Bu aslında iyi birşey. Sizin sanırım çift ekran kartı kullanan bir notebookunuz var.Şuanda Dahili ekran kartını kullanıyorsunuz.Harici ekran kartınızda ayrılmış belleiğiniz daha fazla olacaktır.Bu durumda bir sıkıntı yaşamazsınız. ismailsarp 8 yıl önce