Eklenti engellendi

Google Chrome'da bir web sitesine girdiğimde Flash eklentiler engelleniyor. Adres satırının sağ tarafında Eklenti Engellendi yazısı çıkıyor ve her site için eklentiye, flash eklentisine izin vermem gerekiyor.

Google Chrome'da tüm siteler için Flash Player'a nasıl izin veririm?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome eklenti engellendi çözümü:

    Google Chrome'da tüm web sitelerinde Flash alanlar için Eklenti engellendi uyarısı alıyorsanız, Google Chrome Eklenti engellendi çözümü için aşağıdaki adımları yapın:

    1. Google Chome'u açın.
    2. Adres satırına şu ifadeyi yazın ve enter tuşuna basın:
      chrome://plugins
    3. Adobe Flash Player eklentisini bulun.
    4. Adobe Flash Player eklentisi altındaki  Her zaman izin veriliyor seçeneğini seçin.
      Eklenti engellendi çözüm

    Bu işlemden sonra Google Chrome eklenti engellendi uyarısı çözülecektir. Böylelikle tüm web sitelerindeki Flash içeriğin oynatılması için izin vermiş oldunuz.

    Google Chrome aşağıdaki eklentileri engelleyebilir

    • Java
    • RealPlayer
    • QuickTime
    • Shockwave
    • Windows Media Player
    • Adobe Reader prior to Adobe Reader X
    • Unity
    • Google Update
    • VLC

    Yine aynı şekilde bu eklentiler içinde eklenti engellendi uyarısı alıyorsanız yukarıda anlatılan işlemleri her eklenti için teker teker yapabilirsiniz.

    Google Chrome güvenlik amaçlı bazı eklentileri engellemektedir. Sürüm 40.0.2214.91 m'dan sonra engellendi hatası almaya başlamış olabilirsiniz. Yeni güncellemeler ile birlikte Google Chrome güvenlik ayarlarını iyileştirmeye çalışıyor.

    cemkara cemkara (4215)