Ekran kartı PCI-E slotuna oturmuyor, ne yapmalıyım?

Merhaba, Yeni hazır bir sistem aldım, her şey takılı geldi fakat ekran kartı demonte geliyor bildiğiniz gibi. Onu da bir türlü takamadım, yandaki klips açık bu arada. Bastırıyorum bir türlü girmiyor, ne yapabilirim? Bu arada PCI-E ve ekran kartı uyumluluğunda sorun yok, takınca oturuyor ama yandaki klips yukarı doğru gitmiyor. normalde bastırınca yukarı doğru gitmesi gerekiyor diye biliyorum. Sallanıyor birazcık, klips yukarı doğru gitmiyor diye sanırım ama çekince hemen gelmiyor biraz kuvvet uygulamak gerekiyor. Teknik servis ile görüştüm vidalayın öyle deneyin dediler ama bilemedim.

Ekran kartı modeli: ASUS Geforce GTX 1660 Super OC 6 GB
Anakart modeli: ASUS Prime H410M-E

toprak34 toprak34 (2026)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klipste bir sıkıntı vardır. Tam oturuyorsa oturuyordur. Tabii ileride teknik bir sıkıntı yaşar mısın bilemem orada herhangi bir bağlantı noktası var mı bilmiyorum.

    hydra hydra (3802)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Dik bir şekilde bastırınca taktım. Teşekkür ederim yine de fakat ekran kartının üzerinde beyaz bir ışık var, bu ne anlama geliyor? toprak34 2 yıl önce