Ekran Kartı Sıcaklığına Nasıl Bakılır ?

►Ekran Kartı Sıcaklığına Nasıl Bakılır ?

lion lion (595)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran Kartı Sıcaklığına Nasıl Bakılır?

    Öncelikle bu basit ara yüze sahip TechPowerUp GPU-Z programı burdan indirip kurun.

    Graphics Card sekmesi kartınızla alakalı bütün bilgilerin sunulduğu alandır. Burada model bilgisi, driver ve bios versiyonu, memory boyutu gibi bilgileri bulunmaktadır

    Sensors sekmesini açın GPU Temperature seçeneğinden ekran kartı sıcaklık derecesini görebilirsiniz. Ortalama 50-55 arası bir sıcaklık normal olabilir fakat bunun üstüne çıktığı zaman performans sorunu veya resetleme gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

    lion lion (595)