Ekran Kartı Uyumu: PCI Express X16 uyumlu ekran kartları

Aşağıda özelliklerini vermiş olduğum bilgisayar için bana ekran kartları önerir misiniz ?

ANAKART  https://www.asus.com/Motherboards/P5LMX/​

 LGA775 socket for Intel® Pentium® D
- Compatible with Intel® FMB 06/05B/05A processors
- Intel® 945G + ICH7 chipset
- 1066 / 800 / 533 MHz FSB
- PCI Express X16
- MAX 4 * SATA 300/150
- Compliant with RoHS

GÜÇ KAYNAĞI : 320 W

RAM:  1 GB DDR2

samet70 samet70 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alacağınız ekran kartının bilgisayarınızla uyumlu mu değil mi anlayabilmeniz için bilmeniz gereken bir kaç nokta var.

    İlk dikkat etmeniz gereken  ekran kartınız hangi tür slot kullanıyor Sizin anakartınız PCI Express X16 destekli yani alacağınız ekran kartı da PCI Express X16 olmalı.

    İkinci durum ise alacağınız ekran kartının boyutları kasanıza uyuyor mu?  Buradan bir kaç tane tavsiyede bulunacağım fakat siz ekran kartlarının boyutlarına dikkat edin, kasanın içine sığıyor mu, temas ettiği veya yuvaya girmesini engelleyen fan benzeri bir şeyler var mı? Buna kasanın içine bakıp karar verebilirsiniz.

    Üçüncü durum ise  mevcut PSU yani güç  sağlayan biriminiz alacağınız ekran kartı için yeterli mi? Ekran kartını besleyecek güçte mi?

    Dördüncü ise bütçeniz. Ekran kartı için ne kadar ayırmayı düşünüyorsunuz?

    Bilgisayarınızın RAM'i 1GB. Bu durumda alacağınız ekran kartından çok beklentiniz olmasın. Bütçenize uyan herhangi  bir kart işinizi görecektir.

    Örneğin NVIDIA Geforce GT 730.

    Ayrıca PCI Express x16 uyumlu ekran kartlarına buradan ulaşabilirsiniz

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler 128 bit lik bir ekran kartı almayı düşünüyorum. DDR2-3-5 Olması farketmez umarım .zaten genellikle ddr3 ekran kartları var samet70 8 yıl önce
    • Aradaki performasn farkını anlamazsın bile. Bana kalırsa Ram'ini en az 2 yaparsan daha iyi olur. murat 8 yıl önce