Ekran kartı ve Ram'i değiştirsem bilgisayarımın hızı artar mı?

Benim bilgisayarım yavaş ve ben buna ekran kartı ve ram almak istiyorum bilgisayarın hızı da 2.60 ghz

Ekran kartı ve ram ı değiştirirsem bilgisayarım hızlanır mı?

messigkn52 messigkn52 (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınızın diğer özelliklerimi yazsaydınız iyi olurdu.

    Bilgisayarda performans elde etmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken Ram yetersizse Ram'i arttirmak olmalıdır.

    Daha sonra bütçeniz yeterli ve bilgisayarınız uyumlu ise bir SSD sabitdisk almaniz ciddi bir performans artışı sağlayacaktır.

    Ekran kartı bilgisayarın hızını değil ama oyun performansınızı arttırır. İyi bir ekran kartı alarak oyunları çok daha akıcı oynayabilirsiniz.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      Elbetteki PC'lerde upgrade (donanım yükseltmesi) performans artışı sağlar. Fakat bunu yaparken bazı hususlara dikkat etmelisin. Önce anakartının ram upgrade'ine müsait olup olmadığına, eğer müsaitse (başka ifade ile yükseltmeyi destekliyorsa) anakartın ile uyumlu özelliklerde ram/ram'ler alarak bu işi yapabilirsin. Ekran kartı upgrade hususuna gelince, bu noktada en fazla üzerinde durululacak husus, PC güç kaynağının (power suply) kaç wat olduğu ve yenisi ile değiştirilecek ekran kartını beslemeye yeterli olup olamayacağıdır. Bu hususa dikkat etmezsen, astarı yüzünden pahalıya gelebilir ve pişman olabilirsin. Performanslı ve kaliteli ekran kartları, sıradan ekran kartlarına göre çok daha enerji beslemesine ihtiyaç duyarlar. Ekran kartının seçiminde bu hususlarıda araştırmalısın.

      Performans artışı için öncelikli tercihlerden birininde SSD sabit disk olması gerektiği fikrine bende katılıyorum.

      temmuz temmuz (12505)