Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.

AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

Ekran kartını değiştirsem bu hatadan kurtulur muyum?

furkandd furkandd (-9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sorunun nedeninin ekran kartı olduğu kesin.Ancak bu sorunun ekran kartı değişimini gerektirip gerektirmediği konusunda tam emin olmak için aşağıdaki seçenekleri sırasıyla denedikten sonra emin olabiliriz.Bu sayede ne yapacağımızı görebiliriz.

    1. İlk olarak Ekran kartınızı ve işletim sisteminizi güncelleyiniz.Bu sorunun yazılımsal olması durumunda düzeltme sağlayacaktır.
    2. İkinci olarak yukarıdaki işlemi yaptığınızda halen bu uyarıyı alıyorsanız sıcaklık değerlerine bakınız.Ekran kartı şuanda havalar sıcak ve doğal olarak sıcaklamış ve kendini korumak için böyle bir durum meydana gelmiş olabilir.Ekran kartının ısısına çeşitli programlar ile bakmanız mümkün.En basitinden GPU-Z isimli programı indirebilir ve ekran kartının normal durumda ve oyun esnasında ne kadar sıcakladığını görebilirsiniz.Eğer sıcaklık yüzünden böyle bir durum oluşuyor ise bu sefer ekran kartı fanınızı ve termal macunuzu temizlemek durumu kurtarabilir.Ya da ekran kartı fanını kontrol etmeye yarayan programlar var.Örneğin MSI Afterburner programını indirerek ekran kartı fanını yüksek hızda açabilir ve bu şekilde test yapabilirsiniz.
    3. Son olarak yukarıdaki iki seçenek fayda etmediyse bu sefer sorunun donanımsal olduğundan emin olduk diyebiliriz.Bunun çözümü ekran kartınızı değiştirmek olacaktır.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Önce telaş etme, PC'yi kapat ve bir süre dinlendir. Sonra yeniden aç bakalım aynı hata mesajını/raporunu verecekmi veya hangi sıklıkta verecek.

      Eğer bu mesaj ayda yılda bir karşına çıkarsa çok önemli değil ama sıklıkla oluyorsa @ismailsarp'ında belirttiği şekilde önce ekran kartı sürücüsü güncellemesini yap (Hatta eski sürücüyü kaldır ve güncel sürücüyü tekrardan yükle) ve birde sıcaklıları kontrol et; gerekirse kasa içi temizlık yap (Bilhassa havalandırma delkileri ve flitreler temizlenmelidir. Elbette fanların çalışmasıda kontrol edilmelidir.).

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Bende de çift ekran kartı vardı Biri Amd biri İntel aynı hatayı veriyordu aşağıda anlattığım gibi çözdüm

        Çift Ekran Kartı Sorununa Çözüm

        ÖNCE BİR TEMİZLİK YAPALIM

        1-

        • İlk olarak denetim masasına bir girelim
        • Program ve Özelliklerine de tıkladık dan  sonra
        • Nvidia veya Amd diriverler (hangisi varsa sizde) ve İntel HD GRAPHİCS Driver de bulup kaldıralım

        2-

        • Buradan programı indirelim ve kuralım (  Driver Fusion  )
        • Kuruduk dan sonra programı açalım ve
        •  Sol taraftaki çöp kutusu şekline olana tıklayalım
        • Display yazısını ve ekran kartı. resmini gördüğümüze tıklayalım
        • Karşımıza Amd ve Nvidia yazısı çıkacak sizde hangisi varsa ona tıklayalım ve
        • Aşağıda delete yazısını göreceksiniz onada tıklayın bir uyarı gelecek yukarıda ona yes diyelim.
        • İşlem bittiğinde her dosyayı silemedik premium alın dersede siz aldırmayın sileceğini sildi zaten :D
        • Aynı yol ile İntel'ide kaldıralım ve bilgisayarı yeniden başlatalım

        BİR KAÇDA BİR ŞEY KURALIM

        • İlk olarak güncel olan :NET FRAMEWORK'u bulup kuralım (Şu anki güncel linki burada)
        • İntel grafik sürücünüzü seçin ve işletim sisteminize uygun olan en son sürücünüzü kurun
        • Bilgisayarı yeniden başlatın ve
        • Nvidia veya AMD sürücünüzü de bulup kurun
        • Bilgisayarı yeniden başlatın

        Her şey yolunda gittiyse oyunları Nvidia veya AMD ye ekleyerek oyuna girebilirsiniz

        kutlugalp kutlugalp (136)