Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının çözümü nedir?

Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonda uygulama izinlerini değiştirmek istediğimde Ekran yer paylaşımı tespit edildi şeklinde hata alıyorum. Uygulama izinlerini değiştiremiyorum.  ÖRneğin uygulamalardan Instagram'ı seçip özelliklerden izinlere girdiğimde ve izinlerden birini değiştirmek istediğimde Ekran yer paylaşımı tespit edildi uyarısı karşıma geliyor ve izinleri değiştiremiyorum.

Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının çözümü nedir?

    Android akıllı telefonlarda özellikle Android 6 olan cihazlarda Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatası alınabiliyor. Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının sebebi aktif olarak o an çalışan ekranı kullanan bir uygulamanın olması. Bu uygulama ekranın ışığını yükseltiyor veya alçaltıyor olabilir.

    Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının çözümü için:

    1. Ekran yer paylaşımı tespit edildi penceresinde Ayarları açın.
    2. Tüm uygulamalara sırası ile dokunup izinleri kapatın.
    3. Çalışan tüm uygulamaları sonlandırın.

    Aynı zamanda kullandığınız Messenger, Ekran parlaklığı kapatma, ekran filtresi gibi uygulamalar yine Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatası almanıza sebep olur. Bu programları sonlandırdığınızda Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatası almazsınız.

    Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının çözüm 2:

    Yabancı forumlarda bazı kullanıcılar File Manager yani Dosya Yöneticisi uygulamasını kaldırarak sorunu çözmüşler. Yüklemiş olduğunuz bir File Manager yani Dosya Yöneticisi uygulaması varsa kaldırın.

    Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasının çözüm 3:

    Şu gibi programlar Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasına sebep olabilir:

    • Lux
    • Twilight
    • CF.lumen
    • Velis
    • Backlight! Widget
    • Bluelight
    • Herhangi bir CM uygulaması
    • Cheetah Mobile File Manager

    Son olarak Pokemon  Go oyunu da Ekran yer paylaşımı tespit edildi hatasına sebep olabiliyormuş. yine yabancı forumlarda bazı kullanıcılar bundan kaynaklandığını belirtmişler.

    cemkara cemkara (4215)
    7 yıl önce cevaplandı

    • merhaba kamera için oldu ama whatsapp tan ses falan gönderemiyorum telefonum samsung j5 ? bunada ardımcı olurmusunuz ? eriklimonkiraz 7 yıl önce
    • Merhaba cevabını daha da detaylandırdım tekrar kontrol edersiniz. cemkara 7 yıl önce
    • Merhaba hepsini denedim ama olmadi beratziya 7 yıl önce