ekrandaki simgeler büyüdü ne yapıcam

masaüstündeki simgelerin boyu büyüdü çocuk bazı tuşlara basmış google chrome nin kapama,küçültme,aşağı alma tuşları kocaman olmu masa üstüne sağ tık yaptığımda gelen kutucuk çok fazla büyümüş onu nasıl düzelticem bilen lütfen söylesin seçeneklerden simge boyutuna tıkladım ordan denedim lmuyo eski haline gelmiyo ctrl shift alt altgr tuşlarına basmış galiba bilen söyleyebilirmi şimdiden teşekkürler

kerem52 kerem52 (37)
9 yıl önce sordu

  • O çocuk sen olmayasın? :-) temmuz 9 yıl önce
  • :)) hakan 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Hangi işletim sistemi, belitmemişsin. Masaüstünde sağ tık ile özellikler/ayarlara gir (Windows 8'de masaüstünde sağ tık menüsünden doğrudan ekran çözünürlüğü tıklanır) ve oradan çözünürlük ayarlarını yeniden yap (Monitor ekran boyutuna göre ama genelde laptop ise 1280x800 veya 760 oluyor. İstediğin gibi deneyerek ayarlayabilirsin).

Çözünürlüğü ayarlayamazsan sistem geri yükleme ile problem öncesi bir zamana sistemini geri alabilirsin.

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Not: Belki bunlara hiç gerek kalmadan bilgisayar yeniden başlatıldığında düzelerek eski haline dönebilir. Bunu bir dene (PC'yi resetle). Düzelmezse yukarıda belirttiklerimi yaparsın.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce cevaplandı

    çok saolun çok teşekkürler elinize sağlık pc windows 8 di yardımınız için saolun

    kerem52 kerem52 (37)