Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

Emsisoft Anti-Malware nedir? Emsisoft Anti-Malware nasıl kullanılır?  Emsisoft Anti-Malware çalışması için sistem gereksinimleri nedir? Emsisoft Anti-Malware programını başka bir antivirüs programı ile kullanabilir miyim?

Emsisoft Anti-Malware nereden indirebilirim, nasıl kurabilirim?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir?

    Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

    Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

    Emsisoft Anti-Malware şu konularda size tam güvenlik sağmayayı vaad ediyor:

    • Gezinme koruması
    • Dosya koruması
    • Davranış kilidi

    Gezinme korumasında, sizi zararlı web sitelerinden, internet üzerinden bulaşacak virüslere karşı koruyor.

    Dosya korumasında, veritabanındaki 10 milyonu aşkın virüs bilgisini kullanarak zararlı uygulamaları tespit edebiliyor

    Davranış kilidinde ise, programların tüm aktivitelerini sürekli kontrol ediyor ve zarar verebilecek uygulamaları engelliyor.

     Emsisoft Anti-Malware iki sürümü mevcut.

    Emsisoft Anti-Malware Free  / ücretsiz sürümü gerçek zamanlı korumaya sahip değil.  Yani siz Emsisoft Anti-Malware Free sürümünü belirli aralıklar ile çalıştırarak virüs taraması yapmanız gerekmekte.

    Emsisoft Anti-Malware ücretsiz sürümünü diğer anti-virüs programları ile birlikte kullanabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware ücretsiz olmayan sürümünü satın alırsanız ayrıca gerçek zamanlı korumaya sahip olacaksınız.

    Gerçek zamanlı korumadan anlatılmak istenen, siz bir dosyayı çalıştırmak istediğinizde anti-virüs programı devreye girer ve o dosyayı virüslere karşı tarar. Virüs varsa sizi uyarır.  Anti-virüs programlarının pek çoğu gerçek zamanlı koruma sağlar.

    Emsisoft Anti-Malware kurulumu ve çalıştırılması

    Emsisoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    1. Emsisoft Anti-Malware buradan indirin.
    2. EmsisoftAntiMalwareSetup.Exe kurulum dosyasının yaklaşık boyutu 225MB civarındadır. Boyut itibarı ile diğer anti-malware yazılımlarından oldukça fazla.  EmsisoftAntiMalwareSetup.Exe dosyasını daha sonra kolayca bulabileceğiniz bir konuma kaydedin.
    3. EmsisoftAntiMalwareSetup.Exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırın.
    4. Kurulum dosyasını çalıştırdığınızda Kurulum dilini öncelikle seçmeli ve Tamam’ı tıklamalısınız
    5. Daha sonra Lisans anlaşması ekranı gelecek. Burada Anlaşmayı Kabul Ediyorum işaretleyin.

      Emsisoft Anti-Malware kurulum

    6. Kur butonuna basın ve Emsisoft Anti-Malware kurulumu başlasın.
    7. Daha sonra karşınıza hoş geldiniz ekranı gelecek.
    8. Bu ekran önemli burada Ücretsiz yazılım modu (sadece tarayıcı, koruma yok) tıklayın.

      Emsisoft Anti-Malware güncelleme

    9. Emsisoft Anti-Malware güncelleme ve bazı ayarlarının olduğu bir ekran ile karşılaşacaksınız.

      Emsisoft Anti-Malware güncelleyici ayarları

    10. Gizlilik ve Çevrimiçi Güncelleme ayarlarını değiştirmenize gerek yok. İleri butonun basın ve Emsisoft Anti-Malware kendini güncellesin.
    11. Güncelleme bittikten sonra Şimdi bilgisayarı temizle butonuna basın
      .
      Emsisoft Anti-Malware güncellemeleri indirme

    12. Potentially Unwanted Programs (PUPS) ekranı potansiyel istenmeyen yazılımları kaldırmak için tasarlanmış bir ekrandır. Emsisoft Anti-Malware, farkında olmadan yüklediğiniz pek çok gereksiz yazılımı kaldırma yeteneğine sahiptir. Potansiyel İstenmeyen Programlar bilgisayarınızın performansını ve hızını olumsuz etkiler. Bazı durumlarda da sorunlara yol açar. Bu ekranda PIPS algılamasını etkinleştir EVET seçin ve İleri butonunu tıklayın.

      Emsisoft Anti-Malware potansiyel istenmeyen programlar

    13. Bilgisayarı temizle ekranında Derin Tarama’yı seçin ve TARA butonuna tıklayın.

      Emsisoft Anti-Malware derin tarama

    14. Emsisoft Anti-Malware, malware taramasını bitirdiğinde Tarama Tamamlandı başlığı altında bilgisayarınızda bulunan malware zararlı programlar listelenecektir.
    15. Bunların tamamını seçtikten sonra Seçilen nesneleri karantinaya al butonuna tıklayın. Bu ekranda Seçili nesneleri sil butonu varsa zararlıları doğrudan silebilirsiniz de. Sil butonu çıkarsa sili tercih edin.

      Emsisoft Anti-Malware tarama tamamlandı

    16.  Daha sonra karşınıza bir şöyle uyarı gelirse:
      Bazı algılamalar şuan için silinemedi. Temizlemeyi tamamlamak için yeniden başlatma gerekli. Şimdi sistemi yeniden başlatmak için lütfen tüm açık belgelerinizi ve programlarınızı kayıt edin. Açık belgerinizi kayıt edin ve TAMAM butonunu tıklayın. Bilgisayarınız yeniden başlayacak ve silinemeyen malware yazılımlar silinecektir.
      Emsisoft Anti-Malware bilgisayarı yeniden başlat

    Emsisoft Anti-Malware son dönemlerde keşfettiğim en iyi malware temizleme araçlarından biri. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlara karşı oldukça başarılı. Aynı şekilde tarayıcı korsanı sitelere ve internet tarayıcılarına bulaşan  toolbar yani araç barı gibi eklentilere karşı da çok başarılı.

    Emsisoft Anti-Malware fiyatı diğer antivirüslere göre daha makul civarda.  Emsisoft Anti-Malware linkine tıklayarak dilerseniz programı uzmanim.net market'ten indirimli olarak satın alabilirsiniz.

    Aynı zamanda Emsisoft Anti-Malware gerçek zamanlı koruma sağlayan sürümünü 30 günlük olarak da deneyebilirsiniz.

    Bunun için Emsisoft Anti-Malware kurulumu sırasında yukarıdaki 8.adımda Ücretsiz 30 gün deneme seçeneğini tıklayarak 30 gün ücretsiz deneme sürümünü de kullanabilirsiniz.

    Sadece Emsisoft Anti-Malware kullansam anti-virüs kullanmama gerek var mı?

    Eğer Emsisoft Anti-Malware ücretli sürümünü alırsanız başka bir antivirüs programı kullanmanıza gerek yoktur.

    Emsisoft Anti-Malware size tam koruma sağlar. Ücretsiz versiyonda ise başka bir antivirüs ile birlikte kullanabilirsiniz.

     Emsisoft Anti-Malware çalıştırmak için nasıl bir bilgisayar gerekiyor? Bilgisayarımda çalıştırabilir miyim? Emsisoft Anti-Malware  sistem gereksinimleri nedir?

    Emsisoft Anti-Malware Windows XP,  Windows Vista, Windows  7 veya Windows 8, Windows 10  yüklü bilgisayarlarda çalışabilir. Emsisoft Anti-Malware çalışması için en az 1 GB bellek yani RAM gereklidir. Emsisoft Anti-Malware çalışırken 200MB civarında RAM tüketir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Peki bu ürünün yanında güvenlik duvarına gerek var mı?

      cgokhans cgokhans (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Gerek yok, zaten gerekli güvenliği sağlıyor. Ayrıca Windows'un kendi Güvenlik Duvarı da var. omercik 5 yıl önce