En geniş virüs tanıma veritabanına sahip antivirüs hangisi?

En geniş veritabanına sahip olan virüs programı hangisi? Mesela spyhunter 50.000 virüs bulabiliyor. Ama ücretli peki buna benzer var mı hiç virüs programı?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Antivirüsün virüs tanıma veritabanının geniş olması onu iyi bir antivirüs progamı yapmaz.  Antivirüs programının artık ortalıkda olmayan virüsleri tanıyor olmasının sana hiç bir faydası yok.

    Önemli olan antivirüs programı güncel  virüslere karşı hızlı çözüm üretebiliyor mu buna bakmalısın.

    O yüzden benim sana önerim AVG, AVAST gibi gerçek zamanlı koruma sağlayan bir programı bilgisayarında yüklü bulundur. Bu sana gerçek zamanlı koruma sağlayacaktır.

    Fakat arada bir Malwarebytes anti-malware,  herdProtect (herdProtect nedir, nasıl kullanılır?),  EmsiSoft anti-malware (Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?) gibi programlar ile bilgisayarını tarat. Farklı programlar farklı virüsleri tespit edebilir.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Donanımın sağlam ise norton ikinci sırada kaspersky üçüncü sırada ki bu her an değişebilir avast.spyhunterada fazla inanma hatta hiç inanma

      zuhurna zuhurna (1)