encrypted uzantılı dosyalar nasıl açılır?

Merhabalar bu maile gelen turkcell, ttnet vb fatura virüslerinin verdiği zararı nasıl düzeltebilirim, belgelerin maile tıkladıktan sonra dosyalarım encrypted uzantılı oldu, nette yazan gerekli virüs taramalarını da yaptım ama şifre kırmaları için yazılan işlemler işe yaramıyor. Dosyaları açmaya uğraşıyorum bozulmuş gibi hata veriyor. Çözümü var mıdır?

ilkaynur ilkaynur (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    encrypted uzantısı Cryptowall virüsüne ait bir uzantı. Bununla ilgili ShadowExplorer programını deneyebilirsiniz.

    Dosyaları kurtarmak veya encrypted uzantılı dosyaların şifresini çözmek farklı kavramlar.  ShadowExplorer ile varsa gölge kopyalardan dosyalarınızı geri alabilirsiniz.

    Cryptowall  virüsü AES 256 gibi kırılamaz bir algoritma ile dosyaları şifrelediği için dosyaları çözmek için gerekli anahtarı bulmak  imkansız.

    Nette arama yaptığınızda encrypted uzantılı dosyaları çözdüğünü iddia edenlere rastlayabilirsiniz. Bunların %95 sahtekardır.

    Geriye kalan %5 ise fidye virüsünü yazanlarla işbirliği yaparak anahtarı onlardan satın alan ve bunu size satan kişilerdir.

    hakan hakan (15424)