Enum property or indexer must have at least one accessor hatasının çözümü nedir?

C# öğreniyorum ve Enum denemesi yaparken  C# Compiler – 'property' : property or indexer must have at least one accessor hatası alıyorum. Error CS0548

Kodum şu şekilde

 Enum Turler
    {
        Web = 1,
        Uygulama = 2,
    }

Nerede hata yapıyor olabilirim?

Anonim Anonim (156)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çok basit bir hata yapıyorsun. Enum ifadesini küçük harfle yazmalısın. Enum değil enum olmalı.

    Kodunu şu şekilde düzenlersen sorun çözülecektir:

    enum Turler
        {
            Web = 1,
            Uygulama = 2
        }

    C# dilinde büyük küçük harf ayrımı vardır.

    alattin alattin (16999)
    10 ay önce cevaplandı