Erişim engellendi hatası Windows 8

Windows 8'de bir dosya veya klasör üzerinde işlem yapmak istediğimde Erişim engellendi hatası alıyorum. Dosyayı veya klasörü silemiyorum. Aynı şekilde program kurarkende Windows 8 Erişim engellendi hatası alıyorum.

Windows 8 Erişim engellendi hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows 8'de Erişim engellendi hatasının sebebi klasöre veya dosyaya olan erişim hakkınızın olmamasıdır.

    Windows 8 ye klasörlere ve dosyalara erişimde yetkileri denetler eğer yetkiniz yoksa Erişim engellendi  hatası alırsınız.

    Windows 8 bu özelliği sayesinde izinsiz erişimlerin önüne geçer.  Fakat bazen program kurulumlarında, dosya silme, güncelleme gibi işlemlerde dosya izinlerinde oluşan problemden dolayı Erişim engellendi hatası ile karşılaşırsınız.

    Windows 8 Erişim engellendi hatasını çözmek için aşağıdaki aşamaları kontrol edebilirsiniz.

    Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm 1:

    Windows 8 oturumu açtığınız kullanıcı yönetici yani administrator haklarına sahip mi kontrol edin:

    Öncelikle kullanıcınız Yönetici yani Administrator yetkilerine sahip değilse her klasöre ve dosyaya erişim hakkı yoktur.

    Oturum açtığınız kullanıcı yöneticimi kontrol etmek için şu yolu izleyin.

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Denetim Masasına tıklayın.
    3. Kullanıcı hesapları ve Aile koruması altındaki Kullanıcı hesapları ekle veya kaldır tıklayın.
    4. Oturumu açtığınız kullanıcı adının altında Administrator yazmıyorsa kullanıcınız yönetici haklarına sahip değildir. Muhtemelen kullanıcı adınızın altında Standart kullanıcı yazıyordur.
    5. Burada adının altında Administrator yazan kullanıcı ile bilgisayara giriş yapın.
    6. Yine Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin.
    7. Administrator hakları vermek istediğiniz kullanıcıyı iki kere tıklayın.

    Bu yaptığınız işlem sayesinde artık kullanıcınız Administrator haklarına sahip oldu ve  Windows 8 Erişim engellendi hatası aldığınız işlemi tekrar yapmayı deneyebilirsiniz.

    Windows 8 Erişim engellendi hatası almaya devam ediyorsanız diğer çözüme geçin.

    Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm 2:

    Dosyaya veya klasöre erişim yetkiniz var mı kontrol edin.

    Dosyaya veya klasöre erişim yetkiniz var mı kontrol etmek için şu adımları takip edin:

    1. Dosyayı ya da klasörü sağ tuşla tıklayın.
    2. Özellikler seçeneğine girin.
    3. Güvenlik sekmesini tıklayın.
    4. Grup ya da kullanıcı adları altında kullanıcı adınız var mı yok mu kontrol edin.
    5. Eğer kullanıcı adınız yoksa şu işlemleri yapın.
    6. Düzenle butonuna tıklayın.
      Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm -  güvenlik
    7. Ekle butonuna tıklayın.
      Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm - izinler
    8. Gelişmiş butonuna tıklayın.
      Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm - kullanıcılar ve gruplar
    9. Şimdi bul butonuna tıklayın.
      Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm - kullanıcı grup seçimi
    10. Kullanıcı listesinden kullanıcı adınızı iki kere tıklayın.
    11. Tamam Butonuna tıklayın.
    12. İzinler ekranında Kullanıcı adınızı seçin.
    13. uzmanim.net için izinler bölümünde İzin ver > Tam denetimi işaretleyin.
      Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm - Tam denetim
    14. Uygula ve Tamam butonları ile pencereleri kapatın.

    Bu işlemden sonra Windows 8 de kullanıcınıza Tam yetki vermiş oldunuz. Artık Windows 8 Erişim engellendi hatası aldığınız işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

    Windows 8 Erişim engellendi hatası çözüm 3:

    Program kurulumu yapıyorsanız ve kurulum sırasında Erişim engellend hatası alıyorsanız

    1. Kurulum dosyasını sağ tuşla tıklayın.
    2. Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

    Böylelikle kurulum Yönetici olarak başlayacak ve Erişim engellendi hatası almayacaksınız.

    Windows 8'de Erişim engellendi hatası çözümü için tüm olası sebep ve çözüm yöntemleri yukarıda anlatılmıştır. Bunlardan birisi size yardımcı olacaktır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      ekle seçeneğine tıklanmıyor yardım edin nolur

      gokhan213 gokhan213 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Abi benim sorun biraz daha farklı dediğinizi yaptım ama şöyle bi hata veriyo
        QQRCTP Üzerindeki değişiklikleri kayıt edermiyor.
        ERİŞİM ENGELLENDİ

        Ne yapmam gereiyor abicim yarıdm edersen çok sevinirim istersen facedende haberleşe biliriz.
        ali.gul.516 yaz çıkarım.

        kullanici667070 kullanici667070 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Window 10 pro kulanıyordum Masaüstü gelmiyordu siyah ekran şimdi format sonrası Sistem Almanca yaptım herşeye Engelleniyorum Yönetici olduğum halte Yöeticisinize vbaşvurun bu kısayol yok erişim engellendi hiçbirşey yapamıyorum. Bat dosyalarınıda açmıyor hata veriyor yok diye ne yapmaşı???

          recep59 recep59 (1)