err_content_decoding_failed hatası çözümü nedir

Chrome kullanıyorum ve google arama motorunda arama yapınca bu hatayı alıyorum.Arama motorunu değiştirdiğimde sorun olmuyor"(Mesela Bing)" .Ayrıca ESET kullanıcısıyım.

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Sizde de aynı sorun olabilir.Belkide belirli sitelerde bu hatayı alıyorsunuz(Örneğin facebook)

                                                                                              ÇÖZÜM 1

                                                                                      ÇÖZÜM 2

    1. ESET Smart Security veya ESET NOD32 Antivirusü açın

    2. Gelişmiş ayarlara girmek için F5 e basın.

    3. Web ve e-posta - Protokol filtreleme - Dışarıda bırakılan uygulamalar yani

         Expand Web and email-Protocol filtering-Excluded applications

    4. Resimdeki gibi hangi tarayıcınızda bu hatayı alıyorsanız tarayıcıyı seçiyoruz ve TAMAM diyoruz.

    Umarım sizinde sorununuz benim ki gibi hallolmuştur.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler paylaşım için Yusuf cemkara 9 yıl önce
    • Cevap olarak kabul edersen sorun kapanmış olur. cemkara 9 yıl önce

    sunucunuz(server) mu var eğer yok ise sorununuz bağlanmak istediğiniz site ile tarayıcı arasındaki şifreleyerek veri alma gönderme ayarlarının bozulduğu yönündedir.

    çözüm; Revo uninstall ile temiz bir kaldırma işlemi yapın bilgisayarı yeniden başların tekrardan Chrome'u kendi web sitesinden indirerek temiz bir kurulum yapın.

    feritarslan feritarslan (303)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Temiz kaldırma zaten yapmıştım bir işe yaramadı yusufbozar 9 yıl önce

    Google Chrome da bu hatayı almanızın bir kaç sebebi olabilir. err_content_decoding_failed hatasının çözümü için şunlaı deneyebilirsiniz:

    • Google Chrome'u yeniden yüklemeyi deneyin.
    • Eset nod 32 antivirüsün güncel bir sürümü varsa, bir güncellemesi varsa onu deneyin.
    • Eset Nod 32 web taramasını devreden çıkartın. Bu şekilde bir deneyin
    • Proxy, VPN kullanıyorsanız devreden çıkartın
    • IDM, Internet Download Manager kullanıyorsanız bazen bu soruna yol açabiliyor. Devreden çıkartın ve deneyin.
    • Bazen Google Chrome tarayıcısını resetlemek sorunu çözebiliyor. Google Chrome'u resetleyin.

    Error 330 (net::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED)

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Sorun esette eseti kaldırıp kurmam bir şeyi değiştirmiyor. Ebeveyn denetimini kurduğum zaman hatayı alıyorum. Kaldırdığım da düzeliyor. Bir öneriniz var mı? yusufbozar 9 yıl önce
    • Aslında olan şu: Girmek istediğiniz web sitesi, örneğin google size sayfa içeriğini hızlı olsun diye sıkıştırıp gönderiyor. Fakat bir sebepten Google Chrome bu sıkıştırılmış içeriği açamıyor. Normalde buna engel olan bir şey olmalı. İlk aklıma gelen kullandığınız antivirüs programının web koruması olabilir gibi gelmişti. Fakat siz ebeveyn kontrolünün sorunun kaynağı olduğunu söylüyorsunuz. Windows ve Chrome güncel mi? cemkara 9 yıl önce
    • Herşey son sürüm , güncel tabiki yusufbozar 9 yıl önce

    ebebeyn denetiminin içeriginde sanırım chrome,i.e gibi gezginler varsa google aramasınıda denetliyor olması çok dogal. tabiki programın denetiminin dışında kalan gezginlerdeyse normalen sorun yaşamazsınız.

    scmm scmm (16)