Eset Nod 32 antivirüs 9 Win32/Ramnit.A tehdit bulundu uyarısı

Eset Nod 32 kullanıyorum. Zaman zaman bilgisayarın sağ alt köşesinde Eset Nod 32 antivirüs 9 şu uyarıyı veriyor:

Tehdit bulundu
Bilgisayarınızda bir dosyanın içinde tehdit (Win32/Ramnit.A) bulundu.
İşletim sistemine aitse sorunlara neden olabilecek dosya sadece silinerek kaldırılabilir
Dosya: İşletim Belleği = Chrome.exe (2188)
Algılama Win32/Ramnit.A virüs türevi
Bu dosya silinsin mi?

Sil | Tehdidi Yoksay

 Sil veya tehditi yoksay dedigimde de biraz sonra 1 veya 2dk sonra tekrardan çıkıyor . Başka iyi bi antivirüs önerebilirseniz Sevinirim.

budyforce budyforce (2)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    öncelikle bu Eset Nod32 bilgisayardan kaldırılması gerekir bu iş biraz  uraş gerektirir sonra artık beğendiğiniz antivürüs programını yükletirsiniz benim tavsiyem Malwarebytes Anti-Malware premiuma yükseltirseniz devamlı koruma sağlıyor Eset Nod32  kaldırmak isterseniz burda tarf edilmiş http://uzmanim.net/soru/eset-nod32-bilgisayardan-nasil-kaldirilir/64362#gonderi-64363

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Daha önce Ramnit virüsü ile ilgili bir çözüm paylaşmıştım.

      Öncelikle Windows güncelleştirmelerini yapın.  Yani Windows işletim sisteminiz güncel olsun. Daha sonra

      Ramnit virüsü temizleme linkinde link verdiğim antivirüs ve virüs temizleme programlarını deneyin. Hepsini değil sadece birini yükleleseniz ve bilgisayara taratsanız yeterli olur.

      murat murat (12492)