Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatası

Eset Nod 32 kullanıyorum. Bugüne kadar bir sorun yoktu.  Şimdi Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatası veriyor ve kendini kapatıyor. Nod 32'yi tekrar açıyorum. Fakat bir süre sonra örneğin internette gezerken yine Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu diye hata veriyor ve kapatıyor.

Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatasının çözümü nedir?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatası çözümü:

    Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatasının bir çak sebebi olabilir. Aşağıda olabilecek tüm sebepler için çözümleri yazıyorum. Sırası ile deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

    I. Eset Nod 32 servisi silinmiş olabilir.

    1. Windows Vista, Windows 7  için  Başlatı tıklayın services.msc yazın ve enter tuşuna basın.

      Windows XP için  Başlat  Çalıştır services.msc  yazın ve enter tuşuna basın.

    2. Hizmetler açılacaktır. Burada Eset Service hizmetini bulun. Kaydırma çubuğunu aşağı indirmeniz gerekebilir.

    Eğer Eset Service burada yoksa, bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayarı Güvenli Modda açın.  Bilgisayarımı güvenli modda nasıl başlatırım?

    Eset  Nod 32 'ki kaldırın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın normal açın ve Eset Nod 32'yi yeniden yükleyin.

    Eğer hala Esed Nod 32 çekirdek hatası devam ediyorsa aşağıdaki aşamaya geçin.

    II.  ESET Service çalışıyor mu kontrol edin.

    1. Yukarıdak aşamalardaki gibi Hizmetleri açın.
    2. Eset Service bulun, iki kere tıklayın ve özelliklerine girin.
    3. Başlangıç Türünü Otomatik seçin.
    4. Başlatı tıklayın.

    5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatası devam ediyorsa bir sonraki aşamaya geçin.

    III. Bilgisayarınızda virüs olabilir.

    Win32/Sirefef (Zero.Access rootkit)

    Win32/IRCBot.ANR gibi virüsler Eset Nod 32'nin çalışmasına ve Nod 32 çekirdek hatası almanıza sebep olabilir.

    Bu virüsleri temizlemek için önce bir rootkit taraması yapın.

    TDSSKiller  programını buradan indirin ve çalıştırın.

    Daha sonra Dr.Web antivirüs ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? adresinden Dr.Web'i indirebilirsiniz.

    Yukarıdaki çözümlerden birisi mutlaka Eset Nod 32 Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu hatasına çözüm olacaktır. Nod 32 Çekirdek hatası Eset dosyaları veya Eset hizmeti çalışamaz durumda ise oluşur. Bu sebepten çekirdek hatasına sebep olan unsurları ortadan kaldırdıktan sonra Nod 32 çalışır hale gelebilir.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Öncelikle son derece anlaşılır anlatımlarınız için teşekkürler. Fakat ilk önerinizde tıkandım, diğerlerini adımları da uygulayıp TDSSKiller ve Dr. Web ile taramama, bulunan 15 tehdidi temizlememe rağmen sonuç alamadım. Resimdeki gibi, devredışı olan Eset Service'i otomatik ya da elle yapmak istediğimde "erişim engellendi" diyor. Şu durumda daha başka ne yapabilirim?

      Erişim Engellendi

      yespliz yespliz (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        1. Windows Vista ve Windows 7: Başlat , butonuna tıklayın ve services.msc yazarak ENTER tuşuna basın.

          Windows XP: Başlat  Çalıştır, bölümüne services.msc yazın ve Tamam butonuna tıklayın.
        2. Hizmetler listesini alfabetik olarak sıralayıp,  ESET Service isimli hizmeti bulun. ikaz yeleği
        3. Hizmetler listesinde ESET Service varsa, çözüme devam etmek için aşağıdaki II. adıma geçin.

          ESET Service hizmeti bulunmuyorsa 4. adımı takip ederek ESET güvenlik ürününü güvenli modda kaldırın. Bilgisayarınızı nasıl güvenli modda açacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz:

        4. Bilgisayarı güvenli modda açtıktan sonra Başlat  Tüm Programlar  ESET  Kaldır bölümüne tıklayarak kaldırma işlemini başlatabilirsiniz . Ayrıca kaldırma işlemi için aşağıdaki makaleyi takip edebilirsiniz:

        5.
        6. Bilgisayarınızı normal modda açın ve ESET güvenlik ürününü aşağıdaki talimalatları takip ederek tekrar kurun:

        7.

           Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra sorun yaşamaya devam ederseniz, lütfen buraya tıklayarak ESET Teknik Destek ekibi ile iletişime geçin.

          II.  ESET Service hizmetinin çalıştığına emin olun

        8. Yukarıdaki 1. ve 2. adımları uygulayarak Hizmetler penceresini açın  (Ekran 1-1).
        9. Başlangıç Türü bölümünün Otomatik olarak işaretlenmiş olduğuna  ve Hizmet Durumu bölümünde Başladıyazdığına emin olun. Sonra Uygula → Tamam butonlarına tıklayarak pencereyi kapatın.
        erenergun erenergun (1)