Eski telefondan yeni telefona whatsapp mesajlarını aktarma (iPhone)

Iphone 6 da kalan önemli whatsapp mesajlarım var , yeni telefonum Iphone 6s'e bu mesajları nasıl aktarırım yardımcı olursanız sevinirim..

burakunaal burakunaal (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone kullanıyorsanız mesajları aktarabilmek için tek yolunuz vardır.Bu da iCloud yedeklemesinden geçer.iPhone android gibi dosya yönetici izni vermediğinden dosya konumlarına erişemezsiniz ve dolayısıyla yedeklerinizi manuel olarak alamazsınız.Bu da yedeklerinizin sadece iCloud üzerinde yedeği varsa yüklenebilir anlamına gelir.

    Sizin yapacağınız şu olmalı.İlk olarak eski telefonunuzda kullandığınız iCloud hesabını yeni telefonunuza da girin.Bu aynı olmalı.Eğer aynı hesapla giriş yaptığınızda ve telefonunuza WhatsApp yüklediğinizde size yedek var geri yükle tarzı bildirim vermiyor veya ayarlar üzerinden sohbet yedeği kısmına geldiğinizde yedek geri yükleme kısmı çıkmıyor ise, siz eski telefonunuzdan mesajları yedeklemediniz veya girdiğiniz iCloud hesabı farklı anlamına gelir.

    Bu durumda eğer eski telefonunuzda WhatsApp mesajlarını silmediyseniz, eski telefonunuzu açın, WhatsApp a girerek Ayarlar->Sohbetler->Sohbet Yedeği kısmına gelin.Şimdi Yedekle diyerek mesajların iCloud hesabına yüklenmesini sağlayın.Yükleme işlemi bittiğinde yeni telefonunuzu açın ve aynı iCloud hesabının girili olduğundan emin olun.Eğer girili ise WhatsApp a girin şimdi telefonunuz yedek olduğunu size söylemesi gerekli, bunu yapmazsa telefon üzerinde WhatsApp silin ve tekrar yükleyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)