EXE dosyasını açarken "UserAccountControl" Kullanıcı Girişi Bildirimini kaldırmak

Elimde bir exe dosyası var. Bunu açarken karşıma User Account Control çıkartiyor pop-up olarak.

Do you want to allow this app to make changes to your device?
Sonrada User Name ve Password istiyor.

Bu acildiktan sonra beni yes veya no deyip geçmeye zorluyor. Bu pop-up açılmadan uygulamanin açılması gerekiyor.

User Account Control bildirim sıklığı ile oynamadan bunu nasıl kaldırabilirim?

ekran resmine buradan bakabilirsiniz:
https://ibb.co/fx8vyG

devmc17 devmc17 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bu dediğiniz Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarıdır. Bunu Windows üzerinden tamamen kapatabilirsiniz. Sanırım Windows 10 kullanıyorsunuz. Windows 10 için şu adımları uygulayın:

    • Bilgisayarınızın arama bölümüne "kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir" yazın ve enter tuşuna basın.
    • Gelen ekranın sol tarafındaki çubuğu en aşağı çekin ve Tamam seçeneğine tıklayın.
    • Son kez sizden yönetici izni isteyecek, bunu verirsiniz ve bundan sonra böyle bir uyarı hiçbir şekilde vermez.

    NOT: Windows'u ingilizce kullanıyorsanız bilgisayarınızın arama bölümüne user account control gibi bir kelime yazabilirsiniz.

    NOT 2: Mevcut kullanıcı hesabınızda administrator yetkisi yok ise Kullanıcı Hesabı Denetimini tamamen kapatamassınız.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Eğer sistemi administrotor hesabıyla açmadıysa sistem bu ayarın yapılmasınada müsade etmez, yine kullanıcı ismi ve parola ister. Yani aynı şey.. Ayrıca her durumda ve özelliklede tecrübesiz kullanıcılara "Kullanıcı Hesabı Denetimi"nin sıfırlanması tavsiyesi çok doğru olmayabilir. @farurhenho @devmc17 temmuz 6 yıl önce
    • Ama özel durumlarda ve geçici olarak belki.. Herhalde sende bu şekilde düşünürsün ve bu tavsiyeyi böyle düşünerek yaptın. Ama bunu belirtmemişsin, belirtmeliydin :) @farurhenho temmuz 6 yıl önce

    Sen windows oturumlarını nasıl açıyorsun? Eğer Administrator (yönetici) hesabıyla açmıyorsan (Windows başlatılırken adminstrator kullanıcı ismi ve parolası girmek gerekir) o sebeple olmalı. Bunun için senden çalıştırmak istediğin uygulamanın sistemde yapacağı değişiklikler için administrator (yönetici) kullanıcı ismi ve parolası isteniyor. Eğer o PC sana ait değilse ve yönetici yetkilerin yoksa söz konusu uygulamayı çalıştırmana sistem müsade etmeyecektir.

    "Show more details" (Ayrıntılar, detaylar) için tıklarsın.

    Not: Eğer zaten administrator hesabıyla windows oturumunu açıyorsan ve buna rağmen kullanıcı hesabı ve parolası isteniyorsa uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı denemelisin (Uygulama exe'si veya kısayolu üzerinden sağtık menüsü kullanılarak yapılır).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bana server manager üzerinden anlatacak olan yok mu? Remote Desktop kullanıcısıdır bu ekranı gören. Bizim server sistemimiz ve ip bağlantılarımız var. Bu kullanıcı için bunu yok saymak istiyoruz. Bu tür klasik cevaplar işimize yaramaz maalesef.

      devmc17 devmc17 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bunları baştan niye belirtmiyorsun?! Yaptığın düşüncesizlik ve sorumsuzluktur (bilgisizliklede açıklanamaz), @hakan'ın eleştirisi (veya ikazı) hafif kalmış. temmuz 6 yıl önce

      "Klasik cevap" almak istemiyorsanız bunu baştan RD ve Windows server diye belirtmeniz gerekir. Server üzerinde UAC kapatmak sorun yaratabilir. Bunu yerine RunasSPC gibi bir tool deneyebilirsiniz.

      RunasSPC ile ilgili detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz: RunasSPC

      Temel olarak uygulamanını kullanıcı adı ve parola sormaması için bilgileri şifreli bir dosya üzerinden alıp bununla .exe dosyasınızı çalıştırmayı sağlayan bir uygulama.

      hakan hakan (15424)