EXE virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarımda ÖZEL DOSYALAR.EXE adında pek çok dosya var. .EXE virüsü nasıl temizlenir? Ayrıca her klasörde şöyle dosyalar var: OYUN HAVASI.EXE,  KARADENIZ.EXE, YABANCI HIT.EXE , TÜRKÇE KARIŞIK.EXE aslında bunlar klasörlerimin adları ama hepsinin içinde .EXE ile biten dosyalar var ve bunlar bana ait değil.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bahsettiğin exe virüsü özel dosyalar virüsü olarak adlandırılıyor. Malwarebytes gibi pek çok program tarafından bulunup temizlenebiliyor.

    Özel dosyalar virüsünün önemli bir özelliği her klasöre bir .exe dosyası oluşturması. Mesela Belgeler diye bir klasörün varsa buraya Belgeler.exe adında bir dosya oluşturur.

    Virüsü Malwarebytes programının ücretsiz sürümü ile yapabilirsin. Önemli bir not eğer USB bellek ya da USB harici diskin varsa virüs temizleme sırasında bilgisayarına tak ve onları da virüs taramasından geçir. Yüksek ihtimalle bu virüs USB belleğine de bulaşmıştır

    Malwarebytes ile ilgili bilgiyi buradan bulabilirsin:

    https://uzmanim.net/soru/malwarebytes-nedir-malwarebytes-nasil-kullanilir/302

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      Eset ile temizleyebilirsin 30 günlük ücretsiz deneme süresi var.

      hsyn01 hsyn01 (52)