Extension error hatası

Google Chrome'u açtığımda extension error / Could not load extension from c:\Users\AppData\Roaming\userchext. Arka plan komut dosyası backgorund.js yüklenemedi hatası karşıma geliyor.

Bu pencere karşıma geldiğinde aynı anda Eset Smart Security 7 uyarı veriyor:

Tehdit bulundu Nesne c:\Users\AppData\Roaming\userchext\background.js Tehdit: JS Kilim.HZ truva atı

silinerek temizlendi karantinaya alındı.

Fakat her Chrome açtığımda bu pencereler açılıyor. Sorun ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome Extension error hatası, Chrome üzerine yüklenmiş zararlı bir uzantıdan kaynaklanıyor.

    Google Chrome'u sıfırlayabilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Sonra mutlaka bilgisayarınızda zararlı taraması yapın. Bunun için Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Daha sonra  c:\Users\(kullaniciAdi)\AppData\Roaming\ klasörü altındaki userchext klasörünü silin.

    AppData Gizli olabilir.  AppData klasörüne girmek için:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Açılan pencereye %appdata% yazın ve enter tuşuna basın.
    3. userchext  klasörünü bulun ve silin. Yoksa antimalware programı silmiş demektir.

    cemkara cemkara (4215)