F.lux nedir, nasıl kullanılır?

Bildiğiniz üzere bilgisayar başında vakit geçiren kullanıcıların en büyük sorunlarından bir tanesi göz yorgunluğu(kızarıklık, kaşıntı, kanlanma)problemidir.

Bu problemi hafifletmek için tasarlanmış bir yazılım söz konusu.

Bu yazılım, gün ışığına göre monitörünüzün renk ayarlarını optimize ederek kullanışlı ve göz yormayacak bir şekilde monitörden gelen zararlı ışınları hafifletmeye yardımcı oluyor.

tahatugyan tahatugyan (1206)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    F.lux programı nasıl kullanılır

    - İlk olarak f.lux programı indirilir. İndirmek için tıkla

    - Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza kuruyoruz

    - Kurulum işlemi bittikten sonra programı açıyoruz ve program otomatik bir şekilde ayarlamaları kullanıcı için elverişli bir şekle getiriyor

    - F.lux programını kendi konumumuza göre ayarlamak için programa giriyoruz ve sağ üst kısımda bulunan settings butonuna tıklıyoruz. ,

    - Gelen pencereden sağ kısımda yer alan Set Your Location yazızının altında bulunan change butonuna tıklıyoruz

    - Ve bulunduğumuz şehri yazıyoruz Önemli : Şehri yazarken Türkçe karakter kullanmayın Ör : İstanbul Yerine Istanbul

    -  Şehrimizi yazdıktan sonra ok butonuna tıklayıp çıkış yapıyoruz

    -  Arık f.lux programı bizim için gün ışığına göre yani saate göre monitörümüzün ışık ayarlarını optimize ederek gelen ışınları hafifletecek ve bu sayede göz yorgunluğumuz azalmış olacaktır

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Benzer bir program:

      Iris Mini Pro 0.1.6 Portable (Win & Mac) - tıkla

      Giveaway of the Day günün ücretsiz lisanslı program dağıtımıdır, Lisanslı yükleme süresi 01-10-2016 Saat 10:00''da sona ermektedir. İhtiyacı olanlar hiç vakit kaybetmesin :)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Altarnetif program için teşekkürler @temmuz tahatugyan 7 yıl önce
      • Ancak bu alanda en iyi program f.lux programıdır kendi şahsi görüşüme göre tahatugyan 7 yıl önce
      • Olsun o da bulunsun :) temmuz 7 yıl önce