facebook etiketleme engelleme

Hepinizin başına geliyordur. Facebook'ta zaman zaman alakasız kişiler alakasız fotoğraflara beni etiketliyor.

Facebook'ta etiketlenme durumu benim başıma çok sık geliyor. Facebook'ta bazı kişiler reklam amaçlı alakasız fotoğraflar ile beni etiketliyorlar.  Bazen de arkadaşlar şaka olarak etiketleme yapıyorlar. Bunlar benim Facebook zaman tünelimde görüntüleniyor. Facebook'ta etiketleme ile ilgili bir ayar var mı?  Facebook etiketleme kapat gibi veya Facebook etiketleme engelleme  gibi bir özellik?

Facebook'ta fotoğraflarda etiketlenmeyi nasıl engellerim?

serkantekin serkantekin (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook etiketleme engelleme gibi bir özellik malesef Facebook'ta yok.

    İnsanların konum içeren bir gönderide sizi etiketlemesini engellemeye yönelik özel bir ayar bulunmamaktadır. Bunun yerine, şunları yapabilirsiniz:

    • Tüm etiketlerin zaman tünelinizde gözükmeden önce onayınıza sunulması için Zaman Tüneli Onayını açabilirsiniz.

    • Görünmek istemediğiniz konum haberlerindeki etiketleri kaldırabilirsiniz.

    Dileyen kişi sizi istediği fotoğrafta etiketleyebilir. Fakat etiketlenen fotoğrafların zaman tünelinize düşmesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle Facebook'ta yapılan etiketlenmeden sizin ve etiketleyen arkadaşınız dışındakilerin görmesi mümkün olmayacaktır.

    Dilerseniz Facebook zaman tüneli onayı bildirimi ile gelen etiketlenme bildiriminden etiketi kaldırabilirsiniz.

    Facebook etiketleme engelleme ile ilgili yapılabilecekler şunlar:

    1. Facebook 'a giriş yaptıktan sonra https://www.facebook.com/settings?tab=timeline  linkini tıklayın.
    2. Zaman Tüneli ve Etiketleme ayarları içerisinde şu değişiklikleri yapın:
      Zaman tünelime kimler bir şey ekleyebilir?
      Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler, zaman tünelinde gözükmeden önce onayına sunulsun mu? [Açık]

      Zaman tünelimdeki şeyleri kimler görebilir?
      Etiketlendiğin gönderileri zaman tünelinde kimler görebilir?
      [Sadece Ben]

      Başkalarının senin zaman tünelinde paylaştığı gönderileri kimler görebilir?
      [Sadece Ben]

      İnsanların eklediği etiketleri ve etiketleme önerilerini nasıl yönetebilirim?
      Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde, kimlere seni etiketlemesi önerilsin
      [Sadece Ben]
      Facebook Etiketleme Engelleme Ayarları

    3. Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarlarını yukarıdaki şekilde yaparsanız Facebook etiketleme engelleme olmasa da en azındam etiketlendiğinizde Facebook sizden onay alacaktır.

    Arkadaşınız facebook üzerinde  bir fotoğrafta sizi etiketlediğinde  size şu şekilde bir zaman tüneli onayı düşecek:
    Zaman tüneli Onayı facebook"Bu gönderi zaman tünelinde gizlendi" Facebook bildirimde Etiketi Şikayet Et / Kaldır linkini tıklayın.

    Sonraki gelecek ekranda  "Etiketimi kaldırmak istiyorum" seçin. Etiketi Kaldır'ı tıklayın.
    Facebook etiketim kaldırılsın istiyorum

    Daha sonra karşınıza Facebook etiketin kaldırıldı mesajı gelecek Tamam tıklayarak kapatın.
    Facebook etiketin kaldırıldı

    Bu işlem ile arkadaşınız tekrardan sizi aynı fotoğrafa etiketlemesinin de önüne geçtiniz. Arkadaşınız sizi tekrardan etiketlemek isterse Bu kişi veya sayfa önceden bu fotoğraftaki etiketi kaldırmış olduğundan etiketlenemiyor uyarısı gelecek bundan sonra da sizi aynı fotoğraf için etiketleyemeyecektir.
    Cannot add tag

    Yukarıda anlatılanlar Facebook etiketleme engelleme 'ye çözüm olmasa da en azından kısmi olarak fayda sağlayacaktır.  Facebook 'ta paylaşılan fotoğrafraflarda etiketlemeyi engellememekle beraber en azından zaman tünelinizde bu fotoğrafarın başkaları tarafından görünmesini engellemiş olacaksınız. Belki ilerleyen Facebook güncellemelerinden birinde Facebook'ta etiketleme engelleme gibi bir özellik eklenir.

    pelinny pelinny (863)