Facebook görüntülü aramada kamera nasıl değiştirilir?

Laptop bilgisayarda ön ve arka kamera var. Facebook görüntülü aramada arkadaki ikinci kamerayı seçiyor. Facebook web görüntülü kamera konuşmasında kamera nasıl değiştirilir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook görüntülü aramada kamera nasıl değiştirilirFacebook görüntülü aramada kamera ayarı nasıl yapılır?

    Facebook görüntülü aramada karşılaşılan bu sorun bilgisayarda birden fazla kamera varsa ortaya çıkar. Masaüstü veya dizüstü bilgisayar birden fazla kameraya sahipse varsayılan kamera hangisi ise görüntülü konuşmada o kamera seçilir.

    Bazı durumlarda kullanıcılar özellikle laptop bilgisayarlarda ilave ikinci bir kamera kullanılar. Yine facebook görüntülü konuşmada Facebook uygulaması bu ikinci kamerayı değil, laptop'un üzerindeki kamerayı varsayılan olarak görür.

    Google Chrome Facebook kamera ayarları:

    Eğer Facebook görüntülü konuşmayı Google Chrome üzerinden yapıyorsanız, kamera ayarını şu şeklde değiştirebilirsiniz:

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Google Chrome sağ üst bölümde bulunan alt alta üç nokta simgesini tıklayarak Ayarlar seçeneğine ulaşın.
      Google Chrome ayarlar
    3. Google Chrome, Ayarlar bölümünde sayfanın en altına inin.
    4. Gelişmiş Ayarları Göster seçeneğini tıklayın.
    5. Daha sonra Gizlilik başlığındali İçerik ayarlarını tıklayın.
    6. Kamera başlığında mevcut kameralarınız listelecektir.
    7. Facebook görüntülü aramada hangi kamerayı kullanmak istiyorsanız onu seçin.

    Daha sonra Facebook üzerinden görüntülü aramayı başlattığınızda ikinici kameranız varsayılan olarak çalışmaya başlayacaktır.

    Mozilla Firefox Facebook kamera ayarları:

    Eğer Mozilla Firefox kullanıyorsanız, maalesef bu ayarı değiştirmeniz mümkün değil. Mozilla Firefox içinde kamera ayarını değiştireceğiniz bir alan bulunmuyor. Bazı yabancı forumlarda bununla ilgili şikayetler mevcut. Belki ilerleyen zamanlarda Mozilla Firefox içinden kamera seçimi yapabileceğiniz bir bölüm eklenebilir.

    murat murat (12492)