Facebook grup ismi nasıl değiştirilir?

Facebook grubunun ismi nasıl değiştirilir?

Facebook grup ismi nasıl değiştirilir?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook, insanları bir araya toplamak ve etkileşim oluşturmak için grup kurma imkanı tanıyor.

    Bu imkandan faydalanan Facebook'ta milyonlarca grup mevcut.

    Ancak bu grupları kuran yönetici kişiler zamanla grup ismini değiştirmek isteyebiliyor.

    Bizde bu yazımızda Facebook grup ismini değiştirmek isteyen kullanıcılar için bir rehber hazırladık.

    Facebook grup ismi değiştirmek için bazı zorunlu şartlar mevcut. İsterseniz hemen Facebook grup ismi değiştirmek için gerekli olan şartlara göz atalım.

    Facebook grup ismi değiştirmek için gerekli şartlar:

    Facebook grup isminizi değiştirmek için öncelikle Facebook grubunuzun 5000 üyeden az bir üye sayısına sahip olması gerekiyor. 5000 üyeden fazla olan gruplarda isim değişikliği maalesef yapılamıyor.

    Facebook grup ismini değiştirmek için bir diğer şart ise grubun sahibi olmak. Yani kısaca gerekli yetkiye sahip olmanız gerekiyor.

    Eğer tüm bu şartları sağlıyorsanız isterseniz hemen Facebook grup ismini nasıl değiştirebileceğinize geçelim.

    Facebook grup ismi nasıl değiştirilir?

    • İsmini değiştirmek istediğiniz grup sayfasına girin.
    • Daha sonra grup sayfasının sağ tarafında bulunan üç nokta "..." simgesine tıklayın.
      (kapak fotoğrafının alt bölümünde yer alan)
    • Açılan seçenekler menüsünde "Grup Ayarlarını Düzenle" ye tıklayın.
    • Son olarka Grup Adı: bölümüne yeni isminizi girin ve Kaydet e tıklayın.

    Tüm bu adımların sonucunda eğer gerekli şartlar sağlanıyorsa Facebook grubunuzun ismi değişecektir.

    brsozl brsozl (1961)