Facebook hesabim fake hesap acmislar nasıl kapatabilirim?

Facebook hesabimdan resimleri alip adima face acmislar sikayetci oldk ama kapanmadi yardimci olabilirmsnz

kullanici450786 kullanici450786 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    @murat burada gayet güzel anlatmış: Adıma açılan Facebook hesabını nasıl kapattırırım?

    Bunun dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Yani size çözüm sağlayacak başka bir yöntem yok.

    Eğer Fake hesap şikayetinize rağmen kapanmadıysa (hesap kapanma bir kaç hafta sürebilir, sabırlı olun) hesabı açan kişide kimlik bilgileriniz olabilir.  Facebook sahte hesap doğrulamasında kişiden kimlik fotoğrafını ister, kişi bunu yollarsa o hesabı normal, sahte olmayan bir hesap olarak kabul eder.

    Dediğim gibi Facebook hesabı kapansın diye şikayet ettiyseniz bi kaç gün daha bekleyin. Facebook sahte hesap kapatma işlemi bir kaç hafta sürebilir.

    Bugüne kadar yaptığım tüm şikayetlere Facebook'tan cevap geldi. Hesap sahte ise kapattılar.

    Facebook'tan gelen yanıtları buradan takip edebilirsiniz: Facebook Destek Gelen Kutusu

    Hesap kapanırsa size:

    Şikayet ettiğiniz profilini kaldırıldı

    2 Kasım

    Olmadığı birini taklit ettiğinden dolayı şikayet ettiğiniz profili inceledik. Topluluk Standartlarımızı ihlal ettiği için kaldırdık. Şikayetiniz için teşekkür ederiz. Ali Veli, profilinin kaldırıldığına dair bir bildirim aldı ancak kimin şikayet ettiği kendisine bildirilmedi.

    şeklinde bir mesaj gelecektir.

    hakan hakan (15409)