Facebook Mimarisi: Facebook C++ 'ı nerede kullanıyor?

Facebook yazılım  altyapısında C++  dilini nerede kullanıyor?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook mimarisi içerisinde pek çok sunucu taraflı servis C++ ile yazılmıştır. Örneğin Facebook Reklamlar, Haber Kaynağı, Arama gibi pek çok servis sunucu taraflı C++ kodları üzerinden çalışmaktadır. Bu servisler binlerce sunucu üzerinde çalışmakta ve hizmet vermektedir.

    alattin alattin (16984)