Facebook sadece arkadaşlarım bana mesaj atabilsin

Benim Facebook hesabıma tanımadığım kişilerden mesaj geliyor. Bende ekli olmamalarına rağmen mesajlar gelen kutusuna gelmese bile diğer denen yere gidiyor. Bunu nasıl engellerim?

kadirozdemir09 kadirozdemir09 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'ta sadece arkadaşlarım bana mesaj göndersin istiyorsanız bunun için Facebook ayarlarında bir değişiklik yapmanız gerekiyor.

    Facebook'ta Benimle kimler iletişim kurabilir? seçeğeni altında sadece iki tür kısıtlama bulunur.

    Benimle kimler iletişim kurabilir? linkinden bu ayarlara ulaşabilirsiniz.

    Burada

    • Temel Filtreleme · Tavsiye Edilen
      Ağırlıklı olarak arkadaşların ve tanıyor olabileceğin kişiler

    • Mutlak Filtreleme
      Çoğunlukla arkadaşlarının mesajlarını görürsün. Haber almak istediğin kişilerin mesajları Diğer klasörüne gidebilir.

    olmak üzere iki ayar vardır.  Mutlak filtreleme daha sadece size arkadaşlarınızın mesaj göndermesine izin verir.

    Bunun dışında Facebook'ta başka bir mesaj gönderme engeli bulunmuyor.

    pelinny pelinny (863)