facebook sitemi engelliyor

Selamlar
Yaklaşık bir hafta önce bu siteyi hazırladım. 2. gününden beri FB da paylaşmak istediğim de

Paylaşmaya çalıştığın içerik güvenlik sistemlerimizin güvensiz olduğunu saptadığı bir bağlantı içeriyor:

mehmethaciismailoglu.com

Lütfen devam etmek için bu bağlantıyı kaldır.

böyle bir yazı çıkıyor ne yapmalıyım.

daha önceden kurulmuş aynı temayı kullanan bir sitem daha var ama böyle bir sıkıntı yaşamadım nasıl düzeltebilirim

siteyi bir arkadaş için hazırladım düzeltemezsem büyük sıkıntı yaşayacağım

mdtt mdtt (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Facebook sitenizin kaynağında hatalı Open Graph etiketleri var

    Örneğin:

    <meta property="og:type" content="website" />
    <meta property="og:site_name" content="Mehmet HACIİSMAİLOĞLU" />
    <meta property="og:title" content="yazının başlığı" />
    <meta property="og:description" content="Makale ile ilgili açıklama bilgisi" />
    <meta property="og:url" content="http://www.domain.com/icerik" />
    <meta property="fb:admins" content="" />
    <meta property="og:image" content="http://domain.com/images/image.jpg" />

    bunlar hatalı.

    Word Press  yönetici panelinden bu bilgileri düzenlemelsiniz.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      ama bu kodları yazmadığım başak bir site şu anda çalışıyor sorunsuzca.
      site açıldığı gibi şikayet edilmiş oalbilir mi acaba

      peki kodların doğrusu nasıl olacak. veya wp ye uygun bunları ayarlayan bir plugin var mı ?

      mdtt mdtt (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        Eğer, Engellenmiş bir bağlantısı olduğu için bunu paylaşamazsın

        Paylaşmaya çalıştığın içerik güvenlik sistemlerimizin güvensiz olduğunu saptadığı bir bağlantı içeriyor

        şeklinde hata alıyorsanız daha önce yaptığınız işlemlerden, örneğin Spam dolayısı ile facebook sizi engellemiş demektir.

        Eğer böylese yapabileceğiniz uyarı penceresindeki "bize bildir" linki ile açılacak formu doldurmak olacaktır.

        hakan hakan (15424)
        10 yıl önce cevaplandı

        • bu siteyi perşembe günü kurdum . cuma günü fb de yazmak istediğimde bu hatayı vermeye başladı. site adı en son 2 yıl önce kullanılmış. geçen perşembe yeniden alındı. öyle reklam olsun diye sürekli paylaşılmadı hatta hiç paylaşılamadı. aynı temayı 2 yıldır kullanıyorum hiç böyle bir hata almadım ayrıca. hosting şirketinin bir problemi oalbilir mi bilmiyorum? sayfa kaynağındaki linklerde geçersiz bir adres de göremedim. http://www.mehmethaciismailoglu.com/deneme.html mesela şu sayfayı bile paylaşmak istesem hata veriyor. mdtt 10 yıl önce
        • Sorun sizin alan adınızda veya alan adına atanan IP adresinde olabilir. Facebook bir şekilde alan adını veya IP adresini engellemiş durumda. Bunu ancak facebook'a yazarak çözebilirsiniz. Facebook Debug aracından da kontrol ettim siteniz facebook'un yasaklı siteler listesinde görünüyor. hakan 10 yıl önce
        • Peki ilgilendiğiniz için teşekkürler ben o konuyu bir araştırayım. mdtt 10 yıl önce
        • Eğer yazdıklarım işinize yaradıysa lütfen çözüm olarak kabul et'i tıklayın. Soldaki çek işareti. hakan 10 yıl önce