Facebook'ta birini takip etmeyi nasıl bırakırım?

Facebook'ta birini takip etmeyi bırakırsam o kişiye bildirim gider mi?

Facebook'ta arkadaş olduğum birini takip etmeyi bırakırsam o kişi Facebook'ta arkadaşlarımdan silinir mi? Tüm Facebook arkadaşlarımı takip etmek zorunda mıyım? Facebook'tan takip ettiklerimle ilgili sürekli bildirim geliyor, artık bıktım. Facebook'ta birini takip etmeyi nasıl bırakırım?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Facebook'ta birini takip etmeyi bırakırsam o kişiye bildirim gider mi?

    Facebook'ta birini takip etmeyi bıraktığınızda o kişiye "Ece Koç sizi takip etmeyi bıraktı, artık sizi sevmiyor" gibi bir bildirim kesinlikle gitmez. Ancak kişi kendi Takipçilerini kontrol ettiğinde görebilir sizin takibi bıraktığınızı. (Beni kimler takip ediyor? Facebook'ta beni takip edenleri nasıl görürüm?) Fakat pek muhtemel değil bu.

    Facebook'ta arkadaş olduğum birini takip etmeyi bırakırsam o kişi Facebook'ta arkadaşlarımdan silinir mi?

    Facebook'ta arkadaşlık ve takip sistemleri birbirinden farklıdır. Bir kişiyi arkadaş olarak eklemeden de takip edebilirsiniz. Veya bir kişiyi takip etmeden de arkadaş olarak kalmaya devam edebilirsiniz.

    Facebook'ta birini takip etmeyi nasıl bırakırım?

    Facebook'ta birini takip etmeyi bırakmak için öncelikle takip etmeyi bırakmak istediğiniz kişinin Facebook'taki Zaman Tüneline girin. Daha sonra açılan Zaman Tüneli sayfasında kişinin Kapak Fotoğrafının olduğu bölümde sağ kısımda Arkadaşsınız, Takip, Mesaj gibi butonlar göreceksiniz. Üzerinde Takip yazana tıklayın. Tıkladıktan sonra butonun üzerindeki yazı Takip Et'e dönüştüyse artık o kişiyi takip etmiyorsunuz demektir.

    EceKoc EceKoc (834)