Facebook Video Ekleme Kotası

Facebook sayfama çok sayıda video ekliyorum.. Acaba kota sorunu ilerde karşıma çıkarmı.?

kullanici744644 kullanici744644 (2)
7 yıl önce sordu

  • http://uzmanim.net/soru/facebookta-video-paylasma-sorunsali/26899#a26902 linkinde görülebileceği gibi kullanıcı aslında "Facebook'a istediği kadar video yükleyebiliyor mu" bunu öğrenmek istemiş. Ama soru yeterince açık olmayınca yanlış anlamalara yol açmış. murat 7 yıl önce

Toplam 8 Cevap

Bence Karşılaşmassın İnternette bir çok kişi Face Sayfalarına Video Atar Ama

İnternetin gidermi Evet internetin Gider Eğer internetin 10 GB

ise 1 GB lik video attın 9 GB olur bence video atma

YORU:MU ONAYLARSAN SEViNİRİM

huseyinking huseyinking (-50)
7 yıl önce cevaplandı

  • Upload, download farklı.. Upload'da kota tüketiminde etkili olur ama download gibi değil. 1 Gb download kotadan 1 Gb eksiltir ama 1 Gb upload, çok daha az (tam rakam aklımda kalmamış ama belki dosya boyutunun 1/5'i gibi, o civarlar..). temmuz 7 yıl önce

 adrian farklı olduğunu biliyorum ;)

kullanici744644 kullanici744644 (2)
7 yıl önce cevaplandı

    bence sorun olmaz

    madagaskar madagaskar (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sizin burada kota demekle kastınız, kendi internetinizin kotası mı?, yoksa facebook.com yükleme sınır var mıdır diye mi soruyorsunuz?

      Açıkçası sorunuz biraz anlamsız olmuş.Eğer kendi internetinizin kotası dolar mı diye şüpheleniyorsanız video yüklemekle upload kotası işlenir.Upload turk telekom servisinde bildiğim kadarıyla sayılmıyor.Ayrıca upload hızları çok düşük seviyede.Bu hızla kotayı kolay kolay dolduramazsınız diye düşünüyorum.Sınırısız internet mi kullanıyorsunuz?

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

        http://uzmanim.net/soru/facebookta-video-paylasma-sorunsali/26899#a26902 buraya yorum olarak sorduğu sorudan yola çıkarak kullanıcı aslında Facebook'a limitsiz video yükleyip yüklemeyeceğini soruyor.

        Facebook'a istediğiniz kadar video yükleyebilirsiniz. Bir videonun boyutu 4GB'dan fazla olamaz ve tek bir video 120 dakikadan daha uzun olamaz.

        Facebook'ta videolar için bir kota yok.  Dilediğiniz kadar yükleyebilirsiniz. Fakat yüklediğiniz videolar telif hakkı gerektiyorsa veya illegal içerikse videolar silinebilir veya sayfanız kapatılabilir. Bunu unutmayın.

        Düzenleme: @temmuz'un uyarısı üzerine cevabı editliyorum.

        murat murat (12492)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Merhaba, senin " Facebook'a parça parça istediğiniz kadar video yükleyebilirsiniz." şeklinde verdiğin bilginin yanlış anlaşılabileceğini düşünerek, ilgili konuda konuya bir mesaj ekleyerek bilgilerimi ve senin mesajınla ilgili yorumlarımı aktardım. Soru sadece Facebook kotalarıyla ilgiliyse, facebook özelinde kota olup olmadığı soruluyorsa cevap doğru ve yeterlidir bence. Ama öyle zannediyorumki esas olarak webde gerçekleştirilen Upload'ların ISS kotalarınına (AKK) etkisi sorulmak istenmiştir. Ben böyle olduğunu düşündüm ve açıklama yapma ihtiyacı hissettim. temmuz 7 yıl önce
        • Aslında bahsettiği kota AKK ile ilgili değil. Facebook video yüklemelerine bir sınır getiriyor mu? bunu sormak istemiş. Benim daha önceden yazdığım bir çözüme önce bunu yorum olarak eklemiş ben onu okuduktan sonra cevapladım tabi. Şimdi buradaki sorusu hatalı olmuş o yüzden biraz ortalık karışmış. murat 7 yıl önce
        • Bilmiyordum, öyleyse tamam ama yinede bir iki cümleyle daha açıklayıcı olunabilrdi; daha iyi olur, daha iyi anlaşılırdı. Neyse o eksikliğide ben ve @ismailsarp (o da değinmiş, sonradan gördüm) gidermiş olalım :) temmuz 7 yıl önce
        • Ben de biraz düzenlemeye çalıştım cevabımı :) murat 7 yıl önce
        • Daha fazla uzatmanın manası yok ama benim anladığım şuydu; Başlığı okuyunca facebook ta yükleme sınırı var mı? İçeriği okuyunca iss lerde yükleme sınırı var mı? Neyse :) @murat @temmuz ismailsarp 7 yıl önce
        • Bir soru ile ortalık karıştı düzeltmek bizlere düştü @ismailsarp @temmuz :) murat 7 yıl önce

        Facebook'a dosya yükleme (upload) ile facebook'tan veya genel olarak web'den dosya indirme (download), her ikiside kota (AKK) tüketimini etkiler ama aynı ölçülerde değil.

        Upload, download farklıdır. Upload'da kota tüketiminde etkili olur ama download gibi değil. 1 Gb download kotadan 1 Gb eksiltir ama 1 Gb upload, çok daha az (tam rakam aklımda kalmamış ama belki dosya boyutunun  1/7'si  gibi, o civarlar..) kota eksiltir. Bunun (upload'ın) hesapları farklı yapılmaktadır.

        @murat'ın belirttiği Facebook için upload limiti bilgisi (limit olmadığı) doğru olabilir (ben bunu bilmiyordum) ama bu Facebook özel serbestliği olması lazım. Yoksa ister Facebook olsun, ister başka upload sitelerine yüklemeler ve diğer dosya iletimleri hepsi standart uploadlardır, ISS'ler (İnternet servis sağlayıcıları) bunları Facebook veya başka site şeklinde ayrıma tutmadan kayıtlarını tutarlar ve hesaplamalarını yaparlar.

        @murat bu ayrıntıyı belirtmemiş ama onunda konuyu benim bildiğim şekilde bildiğini düşünüyorum.

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

          -2

          Zor bi soru

          govu govu (-3)
          7 yıl önce cevaplandı

            -2

            sayfalarda durum farklı

            adrian adrian (-3)