Facebook virüs sorunu

Dostlarım yaklaşık olarak iki haftadır ''şu rezilliğe bakın'' ''teyzesinin gözü önünde'' gibi başlayan gönderileri beğeniyor facebook. Durumu babamın bana söylemesiyle farkettim. Mallware taraması yaptırdım , Kaspersky ile taradım , Facebook'ta gereksiz uygulamaları sildim. Chrome'daki çerezleri , eklentileri temizledim. Fakat çözüm bulamadım. Durmadan hareket dökümüne girip gönderi beğenisini silmek zorunda kalıyorum. Virüsü de ''BJK-GS maçı donmayan yayın'' adlı bir linkten kaptığımı düşünüyorum. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.

denizonaty denizonaty (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önce tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayın burdan %userprofile%\AppData\Local Google klasörünü silin facebook sayfanıza girin  uygulamalar uygulamalarınızı kaldırın gizlilik ayarları busayfada bütün ayarları sadece arkadaşlar seçin facebook şifrenizi değişin düzelecektir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Muhtemelen Chrome configürasyon dosyalarında Facebook virüsü değişiklik yapmış. Virüsü temizlemek için

      C:\Users\[Kullanıcı adı]\AppData\Local\Google\Chrome altındaki User Data klasörünü tamamen silin.

      App Data klasörü gizli bir klasördür ilk bulamayabilirsiniz. Aşağıdaki linkler yardımcı olacaktır.

      Windows 10'da AppData klasörüne nasıl girerim?

      Windows 8'de AppData klasörüne nasıl girerim?

      Windows 7'de AppData klasörüne nasıl girerim?

      murat murat (12492)