Fake App Attack: Misleading Application File Download 3

Google Chrome ve Norton 360 kullanıyorum.

Google Chrome'u açtığım zaman Norton 360 IPS Alert Name: Fake App Attack: Misleading Application File Download 3 uyarısı veriyor ve sonrasında Chrome çöküyor.

Ne yaptıysam düzeltmemedim. Aynı şekilde Firefox da benzer uyarıyı veriyor ve çöküyor.

Norton 360 ile tam tarama yaptım fakat yine soru aynı.

Norton 360 lisanslı. Bundan olacağını sanmıyorum.  Fake App Attack: Misleading Application File Download 3 hatasını nasıl çözerim?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benzer bir sorun ile bir müşterimiz karşılaşmıştı. Şu şekilde çözmüştüm dilerim size de faydası olur.

    Norton 360 IPS Alert Name: Fake App Attack: Misleading Application File Download 3 hatasını çözümü:

    Öncelikle Norto 360 bu hatayı sizi zararlı veya virüs içeren bir sayfaya yönlendirmeye çalışan bir eklenti çalışıyorsa verir. Öncelike virüslü eklentiyi temizlemeniz gerekiyor.

    Bu sahte bir antivirüs programı olabilir örneğin. Pek çok kez sitelerde karşınıza çıkabilirler "Bilgisayarınızda virüs var temizlemek için buraya tıklayın " gibi uyarılar barındırır bu tür virüslü siteler.

    Çözüm için şunları deneyin:

    1. Norton 360 'ı kapatın.
    2. Zararlı yönlendirme yazılımını tespit ve temizlemek için Adwcleaner gerekiyor.
    3. AdwCleaner yazılımını buradan indirebilirsiniz.Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? ayrıda adwcleaner ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

     Fake App Attack: Misleading Application File Download 3 uyarısından kurtulmak için bilgisayarı Adwcleaner ile tarayın:

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    3. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    4. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    5. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık Norton 360  Fake App Attack: Misleading Application File Download 3 uyarısı vermeyecektir. Chrome ve Firefox düzgün açılacaktır.

    Ayrıca Symantec Norton 360 sayfasında bilgisayarı Norton Power Eraser ile taramanız önerilmiş.

    Norton Power Eraser programını buradan indirebilirsiniz Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)