Fareyi takip eden reklam virüsü nasıl temizlenir?

Bazı sitelerde gezinirken farenin altında sürekli beyaz bir nokta oluyor. Sitede herhangi bir yere tıklarsam direk reklam sayfası açılıyor.

Fareyi takip eden reklam virüsü nasıl temizlenir?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Fareyi takip eden reklam virüsü nedir?

    Fareyi takip eden reklam virüsü, bazı sitelerde farenin altında beyaz nokta yer alması ve bu beyaz noktanın sitede yer alan herhangi bir alana tıklanıldığında reklam sayfası açmasıdır.

    Eğer sizin de bilgisayarınıza fareyi takip eden reklam virüsü bulaştıysa aşağıda yer alan çözüm adımlarını uygulayarak fareyi takip eden reklam virüsünü temizleyebilirsiniz.

    Fareyi takip eden reklam virüsünü silme

    1. Öncelikle fareyi takip eden reklam virüsü ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz ücretsiz programları kaldırın.
    2. Daha sonra bilgisayarınızı AdwCleaner, Malwarebytes ve KIS 2016 ile taratın.
    3. Öncelikle KIS 2016 indir linkinde yer alan kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın.
    4. KIS 2016 kurulduktan sonra bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.
    5. KIS 2016 taraması bittikten sonra Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin. Linkte anlatıldığı gibi çalıştırın.
    6. Adwcleaner ile tarama bittikten sonra ise bilgisayarınızı Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    7. Google Chrome'u son olarak sıfırlayın.

    Google Chrome'u sıfırlamak:

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım > C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden

      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan Default klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    NOT: Dileyen kullanıcılar KIS 2016 güvenlik yazılımını işlem bittikten sonra kaldırabilir. (Önerilmez)

    KIS 2016 kaldırma aracı indir

    Bu işlemlerden sonra fareyi takip eden reklam virüsü silme işlemi tamamlanacaktır.

    brsozl brsozl (1961)
    7 yıl önce cevaplandı

      O virüsü silmek için Malwarebytes Anti-Malware (Windows) indir

      http://www.tamindir.com/malwarebytes-anti-malware/

      Mac ise bilgisayarın Malwarebytes Anti-Malware (Mac) indir

      http://www.tamindir.com/malwarebytes-anti-malware/mac/

      winuzmanitr winuzmanitr (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Dostum ben farklı bir şey mi söyledim? brsozl 7 yıl önce
      • :) alattin 7 yıl önce