farmaster.net virüsü

Bilgisayarımı her açtığımda CMD ekrana geliyor, cmd.exe çalışıyor ve sonra farmaster.net diye bir site açılıyor.

Bilgisayarı her yeniden başlattığımda  karşıma farmaster.net sitesi geliyor. Malwarebytes anti-malware, adwcleaner ile taratttım. Bir şey çıkmadı. Daha önce bu programlar ile sorunum çözülmüştü.

Sanırım bilgisayarıma virüs bulaştı. farmaster.net virüs nasıl silinir? farmaster.net nasıl kaldırılır?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Malwarebytes anti-malware ve Adwcleaner ile tarattığınıza göre, virüs varsa silinmiştir fakat kayıt defteri girdileri duruyor olabilir.

    kayıt defterinde cmd.exe ile farmaster.net sitesni ilişkilendiren bir kayıt vardır.

    HKLM-x32\...\Run: [CMD] => cmd.exe /k if %date:~6,4%%date:~3,2%%date:~0,2% LEQ 20140911 (exit) else (start http://farmaster.net/ && exit)

     farmaster.net virüs girdisini silmek için şunu yapın:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Açılan çalıştır penceresine Regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Regedit açıldığında CTRL ve F tuşlarına basarak aramayı başlatın.
    4. Arama kutusuna  farmaster.net yazın ve aratın.
    5. Bulunan tüm kayıtları silin.

    Her ihtimale karşı bilgisayarını farklı programlarda taratmanızda fayda var

    Bu iki programdan biri ile de taratarak sisteminizinz temiz olduğundan emin olun.

    farmaster.net virüs değil fakat virüs veya bir istenmeyen programın kayıt defterine işlediği bir site. Site rusça. Muhtemelen hit arttırma yöntemlerinden biri. cmd.exe Windows'un komut istemci uygulaması. cmd.exe virüs değil. Zararlı program her ikisini de ilişkilendirmiş. Böylelikle başlangıçta farmaster.net  sitesi açılıyor.

    murat murat (12492)