Fidye virüsü sonrası format attım. Fidye virüsü tekrar gelir mi?

Merhabalar benim yaklaşık 1 sene önce bilgisayarıma fidye virüsü bulaştı sonucunda bazı sosyal medya hesaplarıma giriş sağladılar sonrasında şifremi değiştirdim ancak 2 ay öncede Facebook hesabım çalındı bu olaydan 1 hafta sonra bilgisayarıma format attım bundan sonra tekrar aynı olayları yaşarmıyım acaba

berkayakdede berkayakdede (1)
9 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format sonrasında güncellemeleri yükler, virüslü, crackli yazılım yüklemezsen bir sorun yaşamazsın. Ayrıca Windows 10 veya Windws 11 gibi güncel bir sistem yüklemende yarar var.

    Yüklemelerden sonra tüm şifrelerini değştir. Facebook, instagram, Gmail artık ne kullanıyorsan hepsinin şifresini değiştir. Kurtarma eposta adreslerinde ne yazıyor onu da kontrol et.

    hakan hakan (15424)
    9 ay önce cevaplandı