Film izlerken laptop'um 1-2 saniyeliğine donuyor

1 ay önce aldığım Asus k555lb-xo105t laptop'um son 1 haftadır film izlerken (oyun oynarken de sanırım) 1-2 saniyeliğine donup ses çıkartıyor. Tüm driver'lar güncel.

honorapluvia honorapluvia (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Notebookunuzun özelliklerine bakınca donma sorunu yaşamanızın nedeni olarak donanımsal bir sorun yaşamamanız gerekiyor.Yaşadığınız sorunun sebebi olarak bilgisayarınızın kaynaklarınızı durduk yerde harcayan bir zararlı veya program olabilir.

    Görev yöneticisini açın işlemler bölümünde ram veya işlemci kullanımlarına bakın.Bunu sorunu yaşadığınız film izleme sırasında da yapabilirsiniz.

    Çözüm olarak şunları deneyebilirsiniz.

    Çözüm 1. Bilgisayarınızı zararlı yazılımlara ve reklam yazılımlarına karşı tarayın

    Çözüm 2. Sistem geri yükleme aracını kullanarak sistemi geri yükleme yapın

    Bilgisayarınızda sistem geri yükleme aracını kullanarak sorun yaşamadığınız bir tarihe geri yükleme yapmayı deneyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)