FindRight Ads kaldırma

FindRight Ads Nedir?

FindRight Ads potansiyel olarak istenmeyen programlardan biridir. Bu da diğer istenmeyen yazılımlar gibi diğer programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur.

FindRight teknik olarak virüs değildir. Virüs olmamasına rağmen yine de potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak nitelendirilir. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır.

FindRight temel olarak para kazanmak için üretilmiştir. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarına bulaşır. FindRight Ads web trafiği oluşturur, diğer siteler için internet hareketlerinizi kaydeder, tarayıcınızda pop-up ve reklamlar gösterir.

Aşağıda FindRight Ads kaldırma işlemi anlatılmıştır.

FindRight Ads kaldırma şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. FindRight Ads programını kaldırma
  2. AdwCleaner ile FindRight Ads kaldırma
  3. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel bir temizlik.
hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FindRight kaldırma

    Adım 1: FindRight yazılımını programlardan kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki FindRight Ads programını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Adım 2: AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan FindRight kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner FindRight istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan FindRight ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 3: Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra FindRight bilgisayarınızdan silinecektir.

    hakan hakan (15394)