Flash bellek ile Sabitdiskteki dosya boyutunun farklı görünmesinin sebebi nedir?

klasörün boyutu 22gb flaş belleğe kes-yapıştır yapınca boyut 22gb diyor ama diskteki boyutu 28gb gözüküyor nedeni nedir?

kullanici992123 kullanici992123 (3)
8 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bahsettiğin şey Boyut mu yoksa Diskteki Boyut mu? ikisi farklı şeyler.

    Boyut hem USB bellekte hem de Diskte aynı olmalı ama Diskteki boyut farklı olabilir.  Flash bellek ve Sabitdisk formatları farklıysa (NTFS,ExFat vs gibi) o zaman  ayırma birimi boyutu farklılık gösterir. Bu da dolayısı ile dosyaların farklı dosya sistemlerinde farklı şekillerde diste yar kaplamasına sebep olur.

    murat murat (12492)
    8 ay önce cevaplandı