Flash Player kaldırma

Adobe Flash Player nasıl kaldırılır?

Çeşitli sebeplerden Adobe Flash Player'i kaldırmak isteyebilirsiniz. Adobe Flash Player sorun çıkarıyorsa veya çalışmıyorsa ilk yapılması gereken Flash Player'ı kaldırmak ve yeniden yüklemek olmalıdır.

Aşağıda Flash Player nasıl kaldırılır bulabilirsiniz.

hakan hakan (15409)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adobe Flash Player nasıl kaldırılır?

    Adobe Flash Player kaldırmak için aşağıdaki Flash Player kaldırma programından yararlanabilirsiniz

    1. Adobe Flash Player Kaldırma programını buradan indirin.
    2. Tüm tarayıcıları kapatın (Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi)
    3. Adobe Flash Player Kaldırma programını çalıştırın.

    Adobe Flash Player Kaldırma programı 32  ve 64 bit Windows işletim sistemleri için uygundur. Adobe Flash Player Kaldırma işleminde sonraki adım bazı klasörlerin silinmesi.  Şu klasörleri silin

    • C:\Windows\system32\Macromed\Flash
    • C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash
    • C:\Users\[Kullanıcı Adınız]AppData\Roaming\Adobe\Flash Player
    • C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player

    Yukarıdaki klasörlerden bazılarını göremiyorsanız klasörler gizli demektir.

    Windows XP gizli dosyaları gösterme
    Windows 7 gizli dosyaları gösterme
    Windows 8 gizli dosyaları gösterme

    Flash Player Kaldırma işlemini başarılı olması için bu klasörleri silmeniz gerekiyor.

    Flash Player Kaldırma son adım olarak bilgisayarı yeniden başlatın.  Yeniden başlattıktan sonra Flash Player Kaldırma işlemi tamamlanmış olacak.

    Şimdi yeniden Flash Player yükleyebilirsiniz.

    Flash Player buradan yükleyebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)