Formatlamak SSD okuma yazma hızını düşürür mü?

Arkadaşlar elimde colorful 512gb ssd var anakart h55 sata 2 destekliyor elimdeki anakart format attıkça hızlar düşer mi acaba bazen crystal disk mark ile teset yapıyorum bazen farklı snuçlar veriyor yani formattan sonra açıyorum güzel snuç çıkıyor 1 saat sonra gine bakıyorum farklı sonuç format atmadığım halde düşük gösteriyor bu normal mi

andromobil andromobil (74)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format attıkça SSD hızı düşmez. Bunun olması için yüzlerce defa bu işlemi yapman gerek. Bir iki formatta böyle bir şey olmaz.

    Testi yaptığın sırada sisteminde çalışan bir uygulama diski kullanıyor olabilir. Ya da genel performansı etkileyecek bir şeyler çalışıyor olabilir. Bu kadar kafaya takmamak lazım.

    hakan hakan (15424)
    5 ay önce cevaplandı