Formattan sonra mühendisin yeniden format atılması demesinin sebebi

Selam  geçenlerde ben bilgisayarıma Format attım sonra bazı videolarım açılmadı bunu mühendise sordum  Format attığımı söyledim bundan ,sonra bana dedi ki o yeniden formatlanmalı neden böyle söylüyor acaba biliyormusunuz ?

Sorum videoyla deyil formatla neden öyle dedi onu soruyorum videolarla ilgili sorun mühendis format attıktan sonra çözüldü.

Bu arada doğru düzgün başlık bulamadıysam kusura bakmayın.

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Burda ben formatı yanlış atmışım ondan böyleymiş sistem dosyalarını ve c diskini silip yeni disk yapmamışım ondan win 7 den 10 a geçince yeniden başlama problemi varmış yani altta verdiğim deyerler windowsların sistem dosyalarının boyutları

    windows 7 - 10 mb

    windows 8 - 250 mb

    windows 10 - 500mb

    ben yanlışlıkla windows 7 nin sistem dosyalarının üzerine  windows 10 un sistem dosyalarını indirmişim ondan böyleymiş

    adils adils (136)
    3 yıl önce cevaplandı

      O mühendise söyle okulunu baştan okusun, derslere de girmemezlik yapmasın.

      Formattan sonra videoların açılmıyorsa videoları açmak için gerekli program ya da video çözümleyici (codec) yoktur.

      Buradan VLC Player indir ve yükle: https://www.videolan.org/vlc/index.tr.html

      Daha sonra açılmayan tüm videolar açılacaktır.

      murat murat (12492)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Video formatı yani . Dan sonra TS geliyor adils 3 yıl önce
      • Ben format etdigim de çalışmadı (hatta VLC MKPlayer tüm video açan şeyleri denedim )mühendis yaptıktan sonra hepsi açıldı . adils 3 yıl önce
      • Nokta dan sonra yani 1 ci adils 3 yıl önce
      • Bide video konusunu mühendis çözdüde ben sizden videoyu deyil neden bilgisayara format atmalıyım diye sordum başlığı bu yüzden bulmakta biraz zorlandım adils 3 yıl önce
      • @adils sorunu yeniden düzenle o zaman ne sorduğun anlaşılmıyor murat 3 yıl önce
      • Şimdi anladın mı yoksa yine mi düşünüceğim :D @murat adils 3 yıl önce