Foursquare swarm nedir?

Foursquare Swarm nedir?

Foursquare ile check-in nasıl yapılır?

Foursquare ile Swarm'da check-in nasıl yapılır?

Swarm nedir?

fenerbahce fenerbahce (107)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Foursquare’in yeni uygulaması Swarm kısa bir süre önce kullanıma sunulurak hayatımıza girmiştir. Kullanıcıların kafasında sorudaki gibi bir soru oluştu. Swarm nedir? Foursquare varken Swarm’ı neden gerekli?

    Şöyle söylemek gerekirse Swarm, Foursquare değildir. Benzer bir yapıya sahip olsalar da arkadaşlarınızın ne yaptığını ve buluşma düzenlemeye yönelik bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Yapacak bir şeyler aramak ve birilerinin size katılmasını istemek noktalarında Foursquare’den ayrışmaktadır. Yani biraz daha sosyal bir uygulama olduğunu söylemek yanlış olmaz.

    Swarm’ın daha çok odak noktası yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız olmaktadır. Ana ekranda da görüldüğü gibi  arkadaşların görünümü yakın çevredekilerden uzaktakilere doğru sıralanmaktadır. Biraz önce de belirttiğim gibi bunun amacı daha sosyal bir uygulama yaratmaktır. Yapacak bir şey arıyorsanız ve çevrenizdeki arkadaşlarınızın bundan haberdar olması için check-in postunuzda bunu belirtiyorsunuz. Swarm ile check-in yapma işlemi Foursquare' deki gibi yapılmaktadır. Check-in işlemi yapıldığı aynı anda Foursquare' de görülmektedir eş zamanlı olarak görülmektedir.

    Swarm’un ana amacı ise izin verilmesi durumunda yakındaki arkadaşlarınızla check-in yapmasanız dahi iletişim kurabilmektir. Bunun için iki tarafın da Swarm kullanıyor ve o an konumunu paylaşıyor olması gerekmektedir.

    Bunun dışındaki en önemli özelliği ise  Nearby Plans kısmıdır. Nearby Plans kısmında yapacağınız aktiviteleri planlayıp paylaşabiliyor ya da arkadaşlarınızın planlarını görebiliyorsunuz.

    Swarm ile aynı zamanda Facebook Messenger, Twitter ve SMS’le de birleşebiliyor. Böylece bir arkadaşınızla görüşmek istiyorsanız, fotoğrafın üzerine tıklamanız ve iletişim yöntemini seçmeniz yeterlidir. Tabiki Foursquare’le doğrudan bağlantılı olarak hizmete giriyor. Foursquare arkadaş teklifleriniz Swarm’a gelmektedir.

    ergin ergin (2539)
    9 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için çok teşekkür ederim. fenerbahce 9 yıl önce