Free DOS laptopa Windows nasıl kurulur?

Yeni laptop alacağım ama işletim sistemi free dos yazıyor ve işletim sistemi satın almak bildiğim kadarıyla çok pahalı, internetten crackli falan yollarla kurma varmış bende onlardan pek anlamam 1 yıl önce bilgisayarcımızda kapandı çevrede güvenilir bilgisayarcıda yok ne yapabilirim?

akinkolcu akinkolcu (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arkadaş, komşu, eş-dosttamı yok? Mutlaka bulunur birileri. Hiç bunları bulamazsan bir internet kafe bulursun, oradada yüklerler, meraklanma.

    Eğer alacağın PC internet üzerinden sipariş olmayacaksa, bir mağazadan doğrudan elden alacaksan, onlara meramını anlatırsın, cüzi bir ücret karşılığı onlarda halleder (En azından mağaza çalışanları bunu yapabilir).

    Köyde veya küçük bir kasabada yaşıyorsun herhalde.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bizim rehberlerimiz ne güne duruyor. Alacaksın bir USB bellek ve aşağıda yer alan sayfayı açacaksın.

      Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

      Adımları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra artık Windows 10 kurmak için gerekli aygıtın hazır hale gelecek.

      Daha sonra bilgisayarın açılışında uygun tuşa tıklayarak BIOS'a veya direk olarak Boot menüsüne erişeceksin. Hatta yeni sistemlerde bu adımlar bile otomatik yapılıyor. USB belleği taktığın anda eğer bootable ise direk kuruluma geçiyor. Sonrası next next next. Kafana takma cihazı al gerisi kolay.

      Bir süre deneme sürümünü kullanırsın daha sonra dilersen G2A.com gibi sitelerden cüzi bir miktar karşılığında orijinal lisans anahtarı alırsın.

      brsozl brsozl (1961)