Galaxy J7 Prime şarj yavaş doluyor

Arkadaşlar ben 1 aydir j7 prime kullaniyorum sarj problemi var 90 a kadar gayet hizli aliyor ama 90 ila 100 arasi bi saati buluyor hatta bazen sarjin dustugunu de goruyom 97 iken 94 de dustu bu sorunu yasayan varsa bi yardimci olabilir mi

doganmunar12 doganmunar12 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Yavaş şarj dolma probleminin bir sürü nedeni olabilir. Bunlardan bazıları:

    Şarj adaptörünün sıkıntılı olması: Eğer şarj adaptörü eskimişse, ya da orijinal değilse şarj verimli olmayabilir.

    Şarj kablosunun arızalı olması: Aynı şekilde şarj kablosu mutlaka orijinal olmalı. Mümkünse cihazın orijinal şarj aleti dışında bir başka şarj aletini kullanmamalısın.

    Telefonun şarj soketinin paslanması: Sıcak, soğuk, nem, pas, toz, ve kir telefonun şarj girişine zarar verir.

    Bir de telefonu mecbur kalmadıkça şarjda kullanmamanı öneririm.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • antivürüs donanmalı hızlı şarj prolu bringli prime bir uygulama var:holiday_invitation....dotx internettte bulamazsan bana yaz sana atarım kardeşim çünkü ben de blustacks taki prims ten indirdim.1gün boyunca telefonu kapat kapanıyordan kapalı tut.kasmasın diye sonra sol alt menüden ey en eşks diye bir şey var basılı tut 1 hafta şarja takınca 100 de 100 olmadan çıkarma ondan sonra avira yükle sil sonra foxit reader yükle bunu sil biraz uzun biliyorum ama bana da bilgisayarcı yaptırdı 1 ayda cillop gibi olur. kullanici149195 6 yıl önce
    • başka bir yol daha var PaintingAndArt.com DOMAIN FOR SALE by: HyperResponsiveMedia.com Make an offer Name Email Phone Offer (minimum: USD 680.00) PaintingAndArt.com DOMAIN FOR SALE by: HyperResponsiveMedia.com Make an offer Name Email Phone Offer (minimum: USD 680.00) prims and primes den evel bing logo yükle bak altta urlsi var abi www.sliperio.com.tr kullanici149195 6 yıl önce

    Kesinlikle telefon orjinal sarj aletide hiç bi problem yok telefonda. 1 aylik telefon zaten sarjda asla oynamam ama neden oyle yaptigini anlamadim telefonun sadece 1 defa yapti simdilik sorun yok tessekur ederim 😊

    doganmunar12 doganmunar12 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Li-ion bataryalar özellikle patlamamak için yaklaşık 88% den sonra yavaş şarj olurlar. Ancak 1 saat de 90 dan 93 oluyorsa varsa dahili program(örneğin ben samsung j3 pro kullanıyorum, içinde dahili pil koruma uygulaması var) yoksa da Greenify (bkz. Google Play Store) gibi telefonda işlemci gücünü cüzi miktarda kullanan uyutma uygulamalarını kullanın. UYUTMA(hibernation) UYGULAMALARI (GREENIFY) RAM TEMIZLEME UYGULAMALARININ(CLEAN MASTER DAKI RAM TEMIZLEME(!)) AKSINE UYGULAMAYI DURDURUR VE BU SAYEDE SIZ UYGULAMAYI YENIDEN AÇANA KADAR UYGULAMA SERVISLERI* ÇALIŞMAZ. Bu şekilde de telefondaki batarya yükü azaltılarak telefonun daha hızlı şarj olmasına yardımcı olur.

      *: Bazı uygulamalar Google Cloud Messaging servisini(GCM) kullanarak uygulama kapalı olsa bile size bildirim gönderebilir ancak işlemci tüketimleri azdır. Örneğin; Facebook uygulamasını siz "DURDURMAYA ZORLA" deseniz bile size arkadaşınızın oyun isteği gelmesi.

      Eğer hala sorunlar devam ediyor ise, Ampere (Google Play Store) gibi bir uygulama ile Batarya Giriş Çıkış değerlerini inceleyin, bir arıza olmuş olabilir, garantiye verirsiniz. GARANTIYE VERMEDEN ÖNCE TELEFON VERILERINIZI YEDEKLEYIN. SILINEN DOSYALARDAN SADECE SIZ SORUMLUSUNUZ.

      fbarda fbarda (26)