GEARDIFx.exe virüs mü?

Bilgisayarımda ki C/ProgramData/34BE82C4-E596-4e99-A191-52C6199EBF69/GEARDIFx.exe adresli exe dosyasının virüs olup olmadığı konusunda bilgi verebilir misiniz?

faruk faruk (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    GEARDIFx.exe, System Explorer'a göre DIFx Sürücüyü Yükleyicisi olarak görünüyor. Bilgisayarınızda GEAR Software'a ait bir yazılım varsa buna ait bir dosya olabilir. Gear Software şirketinin  CD DVD yazma, ISO dönüştürücü gibi araçları mevcut.

    Bilgisayarınızda Norton 360 varsa, Norton 360 tarafından bilgisayarınıza eklenmiş olabilir. Bu bir sürücü dosyası olduğu için farklı yazılımlar da bunu kullanıyor olabilir.

    Norton 360 GEARDIFx.exe dosyasını CD / DVD yedekleme işleminde kullanır.

    Yine de bilgisayarınızda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız şu işlemleri yaparak bilgisayarınızın temiz olduğundan emin olabilirsiniz:

    1. Bilgisayarınızı Dr. Web ile taratın. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    2. Dr. Web ile taratma işleminden sonra  Malware taraması yapın.
      MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Yukarıdaki işlemlerden sonra herhangi bir malware / virüs benzeri zararlı bulunmadıysa bilgisayarınız temiz demektir.

    GEARDIFx.exe  dosyası da bilgiayarınızda yüklü yazılımlardan biri tarafından kullanılan, CD / DVD gibi medyalara yedek için kullanılan bir sürücü yükleme dosyası demektir.

    cemphp cemphp (651)