Geforce 740m kasma sorunu

İyi günler Kullandıgım Laptopta Kasma sorunu yasıyorum.Laptop markası Sony Vaio

i5-3337U CPU @1.80 GHz 1.80 GHz

Ram:6 GB (5.88GB usable)

64-bit //windows 7 home premium

Directx 11

İntel HD4000 ve GT740m Ekran kartlarım güncel

Display mode: 1366x768(32bit) (60Hz)

Makinamda herhangi bir Isınma vb. olmamasına ragmen cogu oyunda kasma problemi yasıyorum

sinanbey sinanbey (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kasma sorunu ortaya çıktığında görev yöneticisi üzerinden işlemciyi kontrol edin.

    Hangi işlem işlemciyi yoruyor bunu tespit edin. Eğer Windows ve sürücüleriniz güncel ise ve daha önceden kasma sorununuz yoksa, işlemlerden birisi bilgisayarı kasıyor olabilir.

    Kasmaya sebep olan çoğu zaman antivirüs, sistem bakım yazılımları gibi o  an aktif bellekte çalışan uygulamalar olur.

    Ayrıca oynadığınız oyunun güncelleştirmesi var mı kontrol edin.  Bilgisayarınız oyunun gereksinimlerini karşılıyor mu? Bu da önemli bir konu.

    Diğer bir sorun çift ekran kartı olan sistemlerde oyunun yanlış ekran kartını kullanması.  Mesela oyun Nvidia yerine Inteli kullanabiliyor.

    murat murat (12492)