Geforce experience Failed to initialize easyAPI hatası

İşletim sistemim : Windows 8.1 enterprise

ekran kartı modeli: nvidia gtx 765m

Nvidianın geforce exprience için bir aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:
Geforce experience
Failed to initialize easyAPI

Failed to initialize easyAPI hatasının çözümü nedir?

bladecody bladecody (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bir firewall veya antivirüs programı kullanıyorsanız kapatmayı deneyin.
    Internet security yazılımınız varsa kapatın.

    Networx programını kullanıyorsanız kaldırın.

    K9 Web protection yazılımı yine bu hataya sebep olabiliyor.

    Norton Internet Security Failed to initialize easyAPI hatasına yol açabiliyor.

    YAC ( Yet Another Cleaner) varsa  kaldırın. YAC'da  yine aynı şekilde Failed to initialize easyAPI hatasına yol açıyor. (Teşekkürler Zübeyir)

    Windows defender da benzer Geforce experience Failed to initialize easyAPI hatasına sebep olabiliyormuş.

    Nvidia forumlarında yazan, antivirüs, firewall veya internet bağlantınızı kontrol eden bir yazılımın Failed to initialize easyAPI hatasına yol açtığı.

    Sonuç olarak Failed to initialize easyAPI  hatasının sebebi şuan için yüklü antivirüs, internet security yazılımları veya Firewall yazılımları gibi görünüyor.

    Eğer yukarıdaki yazılımlardan biri varsa önce güncellemesi var mı kontrol edin varsa güncellemesini yapın.

    Güncellemeden sonra sorun devam ediyorsa güvenlik yazılımınızı kapatmayı veya kaldırmayı deneyebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      aynı problem benimde başıma gelmişti nasıl düzelttiğimi anlatayım nvidiaya ait bütün nvidia adı gecen klasörleri kaldırdım revo uninstaller adlı bir programın portable versiyonu ile ondan sonra ccleaner adlı programın portable versiyonu ile tertemiz yaptım bilgisayarı yeniden başlattım tekrardan resmi nvidia sitesinden en güncel sürümü indirip kurdum o problem ile daha karşılaşmadım. belki denemişsinizdir. ama ben o şekilde hallettim denemediysen denemeni tavsiye ederim.

      beta sürümlerde hata alma olasılığı yüksektir (oyunlarda vesaire..)

      feritarslan feritarslan (303)
      9 yıl önce cevaplandı

        Teşekkür ederim murat. Antivirüs yazılımı vardı YAC diye onu kaldırdıktan sonra problem çözüldü. Bu programlara YAC'ı da ekleyin.

        zubeyir zubeyir (1)